Fernando Alonso jest bardzo wyrazistym kierowcą. Jego bezkompromisowe opinie i zachowania sprawiły, że wiele drzwi w Formule 1 jest dla niego zamkniętych. Jednak Hiszpan widzi swoją szansę na powrót do rywalizacji w zespole Renault.

Chociaż sezon Formuły 1 jest zamrożony to w świecie jednej z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych dzieje się sporo. Odejście Sebastiana Vettela z Ferrari oraz roszady w zespole McLarena sprawiły, że Renault na 2021 roku nie ma kierowcy, który może powalczyć o punkty w klasyfikacji generalnej. Zawirowań na rynku transferowym w Królowej Motorsportu, więc nie koniec, a pojawia się wiele spekulacji na temat sensacyjnych powrotów czy przenosin. Tę sytuację zamierza wykorzystać Fernando Alonso.

Alonso

Menadżer Hiszpana, kontrowersyjny Flavio Briatore, w rozmowie z Gazzetta dello Sport powiedział:

Fernando jest zmotywowany. Rok poza Formułą 1 dobrze mu zrobił. Po “detoksie” widzę go spokojniejszego i gotowego do powrotu. W F1 zawsze chodziło o opracowanie zwycięskiej receptury”

kontynuuje Flavio

Musisz mieć jednego kierowcę, który koncentruje się na mistrzostwach świata, a drugiego, który zbiera duże punkty, zabierając je rywalom. Vettel zapłacił za to, że do zespołu przybył bardzo szybki chłopak. Zaskoczyło go to i stało się tak, jak w McLaren’ie z [Lewisem przyp.red.] Hamiltonem [w 2007 roku przyp. red.]. Dwóch kierowców na tym samym poziomie w zespole ostatecznie ryzykuje zabraniem punktów od siebie nawzajem.

podsumował Briatore.

Źródło: Gazzetta dello Sport Foto. Alonso Offical Fanpage

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *