Walkenhorst Motorsport

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Przestarzała konstrukcja BMW M6 GT3 nie przeszkodziła Walkenhorst Motorsport w zaangażowaniu się w ściganie w nowej erze DTM.

Obecność pojazdów BMW w stawce na sezon 2021 pozostawała pod sporym znakiem zapytania. Bawarski producent miał bowiem problem związany z pojazdami GT3. Obecny ich samochód z homologacją tej klasy, czyli wyścigowa wersja M6, jest już mocno przestarzała. Z kolei następca, jakim będzie M4 GT3, wciąż jest w fazie rozwoju. Tym samym większość przewidywała, że w najbliższym sezonie, po raz pierwszy od niemal dekady nie będzie nam dane ujrzeć BMW w DTM. Na szczęście sytuację ratuje zespół Walkenhorst Motorsport, które jako pierwsze zgłosiło chęć wystawienia M6 GT3 w nowej erze DTM. Choć ruch mógłby się wydawać ryzykowny, tak zespół odbiera to jako krok naprzód w rozwoju w klasie GT3. O czekających ekipę wyzwaniach wypowiedział się natomiast kierownik Walkenhorst Motorsport, Niclas Königbauer.

Walkenhorst Motorsport

Z przyjemnością informujemy o naszym zaangażowaniu w DTM. Jako zespół ciężko pracowaliśmy, aby przekształcić projekt DTM w rzeczywistość. Po naszych międzynarodowych osiągnięciach w ostatnich latach, przejście do wysokiej klasy DTM jest logicznym krokiem w kierunku rozszerzenia naszego zaangażowania w wyścigi GT3. Naszym celem jest rywalizacja na najwyższym poziomie w sportach motorowych, dlatego było dla nas jasne, że DTM to miejsce, w którym warto być.

Niclas Königbauer

Padok DTM nie będzie jednakże dla zespołu Walkenhorst Motorsport niczym obcym. Ekipa ta już wcześniej miała bowiem możliwość wystawiania BMW M4 GT4 w DTM Trophy.

Walkenhorst Motorsport

Podczas wyścigów w kategorii amatorskiej poznaliśmy i doceniliśmy platformę DTM oraz nawiązaliśmy wiele kontaktów. Było to dla nas bardzo cenne. Obecnie planujemy podwójny program i pracujemy nad kontynuowaniem naszego zaangażowania w DTM Trophy, ponieważ obecnie stworzono optymalne synergie dla zespołów na platformie DTM.

Niclas Königbauer

Nie zabrakło również paru zdań na temat mającej już swoje lata konstrukcji M6 GT3. To właśnie ona dawała bowiem spore znaki zapytania nad obecnością BMW w serii DTM na sezon 2021. Zespół z kolei jest w stosunku do niej nastawiony optymistycznie.

BMW M6 GT3 to bardzo dojrzały samochód wyścigowy, z którym przez lata zdobyliśmy duże doświadczenie i wiele osiągnięć. Jesteśmy przekonani, że z M6 możemy odnieść sukces także przeciwko silnej konkurencji w DTM.

Niclas Königbauer
Walkenhorst Motorsport

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *