Valentino Rossi uzyskał we wtorek niejednoznacznie pozytywny test na obecność COVID-19. Jednak próbki wykonane w kolejnych dniach dały wynik ujemny.

Valentino Rossi nie może ostatnich rund zaliczyć do udanych. Podczas Grand Prix Emilia Romagnia, Grand Prix Katalonii i wyścigu we Francji zaliczył on wywrotki i nie ukończył żadnego z wymienionych wyścigów. Następnie był zmuszony opuścić obie rundy w Aragonii, kiedy to zaraził się koronawirusem między Grand Prix Francji i wyżej wspomnianej Aragonii. W poprzednim tygodniu także były wątpliwości, czy wystąpi w Grand Prix Walencji. Na szczęście The Doctor wrócił na tor. Niestety po kilku kółkach musiał się wycofać z wyścigu z powodu awarii silnika. Teraz pojawiły się kolejne doniesienia, że nie będzie on mógł wziąć udziału w wyścigu. Na szczęście tak się nie stanie.

Dzisiaj Valentino Rossi z Monster Energy Yamaha otrzymał potwierdzenie, że będzie on w stanie wystąpić w Gran Premio de la Comunitat Valenciana. Po niejednoznacznie pozytywnym wyniku testu PCR na obecność COVID-19 we wtorek 10 listopada, Włoch miał kolejne testy w środę i w czwartek, które były negatywne.

Oświadczenie Monster Energy Yamaha
Valentino Rossi

Tak więc występ Rossiego w ten weekend został potwierdzony. Jednak w razie jakichś problemów, na posterunku jest Garrett Gerloff. Amerykanin już w poprzedni piątek zapoznał się trochę z motocyklem klasy królewskiej.

Rossi ma aktualnie naprawdę okropną serię bez punktów. Miejmy nadzieje, że w ostatnich dwóch rundach sezonu Włoch pojedzie bez większych problemów i zdobędzie trochę oczek. Obecnie Włoch zajmuje odległe piętnaste miejsce z dorobkiem 58 punktów. Kolega z zespołu Rossiego, Maverick Vinales zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji, zaś przyszłoroczny partner Włocha, Franco Morbidelli znajduje się na piątym miejscu z dorobkiem 117 punktów.

Warto odnotować, że pięć osób z zespołu Yamahy zostało poddanych kwarantannie od ostatniego weekendu, kiedy jeden z członków załogi Mavericka Vinalesa uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19.

Odnośnie kwarantanny – mamy na niej także Ikera Lecuonę, który w tym tygodniu powinien już pojawić się na torze w Walencji po przebytej 10- dniowej kwarantannie. Więc jeśli test PCR u Hiszpana będzie negatywny, to zobaczymy całą stawkę MotoGP w ten weekend.

Valentino Rossi

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *