Tsunoda na podium

Za nami sprinterski wyścig Formuły 2. Wygrał go dosyć niespodziewanie Yuki Tsunoda. Japończyk wykorzystał kolizję Shwartzmana z Schumacherem

Z pierwszej linii startowali kierowcy Premy. Pod koniec okrążenia formującego Sean Gelael zjechał do boksu i po raz kolejny w ten weekend wycofał się z wyścigu . Po starcie pierwsza trójka pozostała bez zmian, lecz Tsunoda stracił dystans do kierowców włoskiego zespołu, natomiast za nimi zaczęły się przetasowania. Słaby start zaliczył Deletraz, który od razu spadł za Lundgaarda i Aitkena. Równie nieforunnie rozpoczął Callum Ilott – zwycięzca sobotniego wyścigu głównego spadł na dziesiątą pozycję. Także potknęła się rewelacja ostatnich dni – Nikita Mazepin. Fenomenalnie ruszył za to Dan Ticktum, który awansował zaraz po starcie z piętnastej pozycji na dziewiątą.

Na trzecim okrążeniu doszło do kontaktu między Royem Nissanym, a Pedro Piquetem. Ten drugi obrócił się i spadł na ostatnie miejsce. Pięć okrążeń później Christian Lundgaard wyjechał szeroko w zakręcie Copse i Louis Deletraz wyprzedził Duńczyka. Okrążenie później Guanyu Zhou, w pięknym stylu wyprzedził kierowcę ART Grand Prix w zakrętach Maggots-Becketts i awansował tym samym na pozycję szóstą. Na piętnastym okrążeniu duński podopieczny Renault wypadł z toru i Ilott w ten sposób awansował na pozycję siódmą. Okrążenie później Lundgaardowi pękła opona i spadł on na ostatnie miejsce w wyścigu.

Zdjęcie

Na kolejnym kółku Mick Schumacher zbliżył się do lidera wyścigu Roberta Shwartzmana, a niedługo później zaatakował Rosjanina. Doszło jednak między nimi do kolizji, co wykorzystał czający się za nimi Yuki Tsunoda. Japończyk wysunął się w ten sposób na prowadzenie. Shwartzman uszkodził przednie skrzydło, a Schumacherowi na jego szczęście nic się nie stało.

Zdjęcie

Tsunoda dojechał do mety i wygrał wyścig, drugi był Mick Schumacher, a niedawny lider klasyfikacji generalnej jadący z uszkodzonym skrzydłem został wyprzedzony kolejno przez Aitkena, Deletraza, Zhou, Ilotta, Ticktuma i Mazepina.

Tsunoda


W ten oto sposób Yuki Tsunoda stał się ósmym zwycięzcą wyścigu w tym sezonie. Callum Ilott z kolei powiększył swoją przewagę nad Lundgaardem i Shwartzmanem w klasyfikacji generalnej.

Foto : @F2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *