Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Audi ujawniło oficjalny wizerunek nadchodzącego Q6 E-Tron w zeszłym miesiącu, choć prototyp był nadal zamaskowany. W trakcie obecnej fazy rozwoju w Europie producent ujawnił także kilka informacji na temat całkowicie elektrycznego SUV-a, co uzupełnia doniesienia, które pojawiły się w ciągu ostatnich miesięcy.

Na podstawie tej zapowiedzi, nasi przyjaciele z Kolesa usunęli cyfrowo kamuflaż, aby spróbować przewidzieć przyszłość. Można zobaczyć nieoficjalne renderowanie przedniej i tylnej części auta. Na podstawie tych wizualizacji i zapowiedzi, najnowszy projekt ma podzielone reflektory i trapezoidalne otwarcie w dolnej części zderzaka. Kamuflaż na aucie ukrywa większość detali stylizacyjnych, chociaż wizualizacja zakłada, że przód auta ma gładką powierzchnię. Projekt Q6 E-Tron ma wyraźnie zarysowane linie i podwyższone sekcje na dolnej części drzwi. Tył ma konwencjonalny wygląd dla crossovera, a światła są efektowne z charakterystycznym kształtem elementów wewnątrz lamp.

Tak będzie wyglądać nowe Audi Q6 E-Tron
Render: Kolesa

Audi będzie również oferować wersję Sportback Q6 E-Tron, która będzie miała tył przypominający coupe dla klientów, którzy preferują smuklejszy wygląd. W teaserze nie pokazano wnętrza Q6 E-Tron, ale zdjęcia szpiegowskie ujawniły, że obecne będą duże ekrany dla zestawu wskaźników i wyświetlaczy infotainment. Układ kabiny wydaje się utrzymywać przyciski fizyczne w stopniu minimalistycznym.

Tak będzie wyglądać nowe Audi Q6 E-Tron
Render: Kolesa

Q6 E-Tron będzie opierał się na platformie Premium Platform Electric, która posłuży również jako podstawa dla nadchodzącego Porsche Macan EV i innych przyszłych modeli. Technologia ta obejmuje 800-woltowy system elektryczny. Podczas gdy szczegóły dotyczące zespołu napędowego nie są jeszcze dostępne, ogólna opinia jest taka, że będą dostępne różne warianty mocy. Ponadto ma być dostępna wysoko wydajna wersja RS, która podobno może produkować około 600 KM. Oczekuje się, że Macan EV także otrzyma ten układ.

Audi nie ujawniło jeszcze, kiedy Q6 E-Tron zostanie oficjalnie zaprezentowany. Jednak wszystkie sygnały wskazują na to, że zostanie pokazany przed końcem roku. Nie jest jasne, czy standardowa wersja i Sportback zostaną wprowadzone na rynek jednocześnie, czy też ich premiera będzie rozłożona w czasie.

Render: Kolesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *