Zespół Williams poinformował niedzielnego popołudnia, iż założyciel i wieloletni szef zespołu Frank Williams odszedł w wieku 79 lat.

Frank Williams odszedł dzisiaj w wieku 79 lat. Tę przykrą informację ogłosił dzisiaj zespół Williams Racing, którego Frank był założycielem oraz szefem do końca 2012 roku.

Zespół Williams Racing w imieniu rodziny Williamsów z wielkim smutkiem może potwierdzić śmierć Sir Franka Williamsa, założyciela i byłego szefa zespołu Williams Racing, w wieku 79 lat.

Komunikat Williams Racing

Zespół Williams Racing jest naprawdę zasmucony odejściem naszego założyciela Sir Franka Williamsa. Sir Frank był prawdziwą legendą i ikoną naszego sportu. Jego odejście jest znakiem końca pewnej ery dla naszego zespołu i dla całej Formuły 1. Był on jedyny w swoim rodzaju, prawdziwym pionierem. Pomimo znacznych przeciwności w jego życiu, poprowadził swój zespół do 16 tytułów mistrzowskich, tworząc jeden z najlepszych zespołów w historii sportu.

Jego wartości, w tym uczciwość, praca zespołowa, całkowita niezależności oraz determinacja, pozostaną podstawą etosu naszego zespołu i są jego dziedzictwem, tak samo jak nazwisko, pod którym dumnie się ścigamy. Nasze myśli w tym trudnym czasie są z rodziną Williamsów.

Jost Capito, dyrektor generalny Williams Racing

Frank Williams swoją przygodę z Formułą 1 rozpoczął w 1966 roku, kupując najpierw podwozia od zespołów Brabham i De Tomaso. Pierwszy bolid stworzony od postaw przez brytyjski zespół ujrzał światło dzienne w 1972 roku. Na początku Williamsa trapiły spore problemy finansowe, tracąc swój zespół w 1976 roku na rzecz Waltera Wolfa, który zmienił nazwę ekipy brandując ją swoim nazwiskiem.

Frank Williams

Williams rok później ponownie podjął próbę stworzenia własnego zespołu, tym razem z o wiele lepszym skutkiem. Już w 1980 roku ekipie udało się zdobyć mistrzostwo świata kierowców oraz konstruktorów. Sir Frank kierował zespołem do końca 2012 roku, prowadząc przez ten czas swój team do łącznie 16 tytułów mistrzowskich w Formule 1.

Foto. materiały prasowe zespołu Williams Racing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *