Redaktor | Fotograf

Szybkie auta oczywiście skłaniają do szybkiej i agresywnej jazdy. Stanowi to oczywiście łakomy kąsek dla policji, która chętnie łapie kierowców przekraczających prędkość. Jednak nie zawsze radiowozy są w stanie nadążyć za przestępcami. TechArt pokazuje jednak, że niemieccy funkcjonariusze powinni zastanowić się nad ich 911 w wersji Targa. Oto jak łapać piratów drogowych szybko i ze stylem.

Choć oczywiście radiowozy policyjne powinny nadążać za pozostałymi samochodami, nie zawsze tak jest. TechArt pokazał nam jednak, że można gonić piratów drogowych skutecznie i stylowo. Oto 911 Targa, która po tuningu prezentuje się nadzwyczaj okazale i wręcz zachęca do podjęcia próby ucieczki. Zmodyfikowany model oparty jest o najnowsze wcielenie modelu 911, czyli generację 992. Chodzi konkretnie o odmianę Targa 4, która choć bazowo jest najsłabsza w gamie, oferuje bardzo dobre osiągi. TechArt skupił się jednak przede wszystkim na stylistyce, co wyszło mu zdecydowanie świetnie i spektakularnie.

Policyjne Porsche 911 w wersji Targa? TechArt pokazuje, że to możliwe

Z zewnątrz już z daleka widać, że mamy do czynienia z pełnoprawnym radiowozem. TechArt okleił 911 w pełne barwy policyjne, a więc srebrno-niebiesko-złote. Ponadto, na charakterystycznym dla Targi pałąku, pojawił się kogut wykonany w technologii LED. Jak przystało na tunera, radiowóz otrzymał pełen pakiet stylistyczny, na który składają się: przednia dokładka, tylny dyfuzor, a także zmieniony tylny spoiler. Wszystko oczywiście z włókna węglowego. Felgi również pochodzą od tunera, a dokładniej jest to model Formula V. Całość obniżono o 4 centymetry. We wnętrzu główne zmiany opierają się o nową kierownicę, a także panel odpowiedzialny za sterowanie dodatkowym oświetleniem policyjnym.

Policyjne Porsche 911 w wersji Targa? TechArt pokazuje, że to możliwe

Niestety, TechArt nie wspomniał nic o modyfikacji mocy w aucie. W takim wypadku, do dyspozycji będzie 385 koni mechanicznych i napęd na 4 koła, co zapewni świetne przyspieszenie do setki. Całość jest częścią akcji “TUNE IT! SAFE!” niemieckiego stowarzyszenia tunerów VDAT, która ma na celu propagowanie bezpiecznego tuningu. Projekt TechArta będzie prezentowany na targach w Essen.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *