Sebastian Vettel nie wystartuje w Grand Prix Bahrajnu. W zastępstwie za czterokrotnego Mistrza Świata pojedzie Nico Hulkenberg.

Sebastian Vettel nawet jeszcze nie wystartował w tym sezonie, a już zalicza zły start. Niemiec nie wystąpi w pierwszej rundzie sezonu z powodu zakażenia COVID-19. Warto dodać, że to kolejny przypadek zakażenia wśród kierowców w ciągu ostatniego tygodnia. Poprzednim pechowcem okazał się Daniel Ricciardo, który musiał odpuścić testy przedsezonowe na torze Sakhir. Przez trzy dni testów McLaren musiał polegać tylko i wyłącznie na Lando Norrisie. Na szczęście dla stajni z Woking Ricciardo uzyskał już negatywny wynik testu i wystartuje w pierwszym wyścigu tego sezonu.

Sebastian Vettel

W zastępstwie za Niemca pojedzie Niemiec, Nico Hulkenberg. Zdobywca Pole Position z Grand Prix Brazylii 2010 dokonał kolejnego powrotu do Królowej Sportów Motorowych. Niemiec w tej konkurencji wyprzedził już Roberta Kubicę. Ostatnim Grand Prix dla rezerwowego kierowcy Astona Martina było Grand Prix Eifelu na torze Nurburgring w 2020 roku. Wtedy Hulkenberg zastąpił chorego na Covid Lance’a Strolla. Niemiec po starcie z ostatniego miejsca skończył wyścig na punktowanym ósmym miejscu. Wcześniej wystąpił także w Grand Prix Wielkiej Brytanii i w Grand Prix Siedemdziesięciolecia. Chociaż stwierdzenie “wystąpił w Grand Prix Wielkiej Brytanii” to lekkie nadużycie, ponieważ z powodu problemów z samochodem Hulkenberg nie wystartował w wyścigu. Tydzień później już obyło się bez problemów i Niemiec zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach, a następnie wyścig ukończył na siódmym miejscu. Tak więc zastępstwo za Sergio Pereza było całkiem udane.

Na pewno bardzo ciekawe będzie, jak spisze się Hulkenberg. Niemiec ma do dyspozycji cały weekend wyścigowy i zapewne wykorzysta maksimum czasu, jaki ma, aby zapoznać się z tą maszyną. Warto też dodać, że Grand Prix Bahrajnu będzie pierwszym weekendem wyścigowym bez Sebastiana Vettela od Grand Prix Europy w 2007 roku – pamiętnego Grand Prix Europy, gdzie Markus Winkelhock zadebiutował w Formule 1 i prowadził w wyścigu. Ostatecznie zwyciężył wtedy Fernando Alonso.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *