Sebastian Vettel po sezonie 2020 przeniesie się do Racing Point, który od przyszłego sezonu będzie startować jako Aston Martin.

Vettel został wiązany z zespołem znanym obecnie jako Racing Point, odkąd Ferrari ujawniło w maju, że jego kontrakt po zakończeniu tego roku nie zostanie przedłużony. Właściciel Aston Martina, Lawrence Stroll, celował w Niemca, który od samego początku będzie zwracać uwagę. Dla zespołu, który w nowym sezonie wystartuje pod nową tożsamością wspieraną przez producenta, jest marketingowym strzałem w dziesiątkę.

Pozostanie Lance Strolla oznaczało, że nie było miejsca dla Sergio Pereza, który obecnie jedzie swój siódmy sezon z zespołem z Silverstone. W środę wieczorem Meksykanin potwierdził w komunikacie prasowym, że nie będzie go od przyszłego roku w tej ekipie.

Vettel

Podpisanie kontraktu z Sebastianem Vettelem to kolejny dowód na to, jak poważnie Stroll podchodzi do budowania zespołu Aston Martin. Planowana jest nowa fabryka, sąsiadująca z obecnym obiektem.

Wszyscy w Silverstone są ogromnie podekscytowani tą wiadomością. Sebastian jest sprawdzonym mistrzem i ma mentalność zwycięscy, która pasuje do naszych własnych ambicji na przyszłość jako zespołu Aston Martin F1. Sebastian jest jednym z najlepszych na świecie i nie mogę wymyślić sobie lepszego kierowcy, który pomógłby nam przenieść się w tę nową erę. Odegra on znaczącą rolę w przeniesieniu tego zespołu na wyższy poziom.

Otmar Szafnauer
Vettel

Cieszę się, że w końcu mogę podzielić się tą ekscytującą wiadomością na temat mojej przyszłości. Jestem niezwykle dumny, mogąc powiedzieć, że zostanę kierowcą Aston Martina w 2021 roku. To dla mnie nowa przygoda z prawdziwie legendarną firmą. Byłem pod wrażeniem wynikami, jakie zespół osiągnął w tym roku i wierzę, że przyszłość wygląda jeszcze jaśniej. Energia i zaangażowanie Lawrence’a [Stroll’a] w ten sport są inspirujące i wierzę, że razem możemy zbudować coś wyjątkowego. Nadal kocham Formułę 1, a moją jedyną motywacją jest ściganie się na czele stawki. Robienie tego z Aston Martinem będzie ogromnym przywilejem.

Sebastian Vettel

4-krotny mistrz świata Sebastian Vettel liczy na to, że powróci na właściwe tory wraz z nową stajnią. Po jego 6-letniej kampanii z Ferrari, gdzie ocierał się o mistrzowskie tytuły, Niemiec chce nowego startu. Po jego drastycznych błędach przez ostatnie lata, fani nie zostawiają po nim suchej nitki. Miejmy nadzieję, że to będzie owocna współpraca.

Foto. materiały prasowe F1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *