Robin Frijns

Robin Frijns i Rene Rast okazali się najszybsi w piątkowych treningach przed ósmą rundą sezonu 2020 na belgijskim torze Zolder.

Przed nami kolejne zmagania kierowców DTM na belgijskim torze Zolder. Konfiguracja toru pozostaje taka sama, jak tydzień temu, lecz zmiany nastąpiły wśród zawodników. Benoit Treluyer podczas tego weekendu zastępuje Loica Duvala w Audi Sport Team Phoenix. W pierwszym treningu pierwsze sześć pozycji należało do kierowców Audi. Najszybszy był Robin Frijns. Holender wykręcił czas 1:19.571. Drugi Rene Rast stracił do Frijnsa pięć setnych sekundy, a na trzecim miejscu zakończył weteran tej serii, Jamie Green z czasem gorszym od Frijnsa o dwie dziesiąte sekundy. Najlepszy zawodnik BMW, Jonathan Aberdein był siódmy ze stratą niecałych czterech dziesiątych sekundy.

Rene Rast

W drugim treningu najszybszy okazał się obrońca tytułu, Rene Rast z czasem 1:18.927. Drugie miejsce należało do Ferdinanda Habsburga ze stratą ponad czterech dziesiątych sekundy. Natomiast trzeci był Mike Rockenfeller ze stratą trzech setnych do Habsburga. Dopiero z siódmym rezultatem zakończył Robin Frijns. Najlepszym z zawodników BMW ponownie okazał się Jonathan Aberdein. Tym razem reprezentant RPA zakończył pozycję niżej, tracąc do Rasta osiem dziesiątych sekundy.

Jonathan Aberdein

Lider klasyfikacji generalnej, Nico Mueller zakończył treningi na szóstym i czwartym miejscu. W pierwszym treningu był wolniejszy od Frijnsa o niecałe cztery dziesiąte, a w drugim treningu do Rasta stracił ponad pół sekundy.

Bardzo dobrze w obu sesjach treningowych zaprezentowali się zawodnicy WRT Team Audi Sport, czyli Ferdinand Habsburg, Harrison Newey i Fabio Scherer. Austriak w pierwszej sesji treningowej skończył na piątym miejscu, a w drugiej sesji na wyżej wymienionym drugim miejscu. Newey w pierwszym treningu skończył na P4 a w drugim na P6. Świeżo upieczony zdobywca punktów w DTM, Fabio Scherer w FP1 znalazł się na dziewiątej pozycji, a w FP2 na piątej zaraz za swoim rodakiem, Nico Muellerem.

Robert Kubica

Zastępujący Loica Duvala, Benoit Treluyer skończył na ostatnim miejscu w obu sesjach treningowych. Robert Kubica znalazł się pozycję wyżej od Francuza w podczas każdej z sesji.

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *