Rene Rast

Rene Rast drugi raz z rzędu triumfuje na Zolder i awansuje w klasyfikacji generalnej! Podium uzupełnili Rockenfeller oraz Auer

Świetnie wystartował Rene Rast! Kierowca Audi przeskoczył na pierwszą pozycję, a Timo Glock stracił wszystko w 1 zakręcie po kolizji z Habsburgiem. Dobrze ruszył również Rockenfeller, który wskoczył na drugie miejsce. Do roboty szybko chciał brać się Robin Frijns. Holender szybko doskoczył do trzeciego van der Linde i szukał okazji, aby wskoczyć na podium. Sztuka ta udała się w ostatnim zakręcie i podium zostało zdobyte w całości przez Audi. Frijns popełnił fatalny błąd blokując koła i przeżył chwilę grozy będąc atakowanym przez BMW Sheldona van der Linde.

Rodak van der Linde, Jonathan Aberdein został ukarany karą pięciu sekund za złe ustawienie na polach startowych i musiał się postarać, aby utrzymać się w punktach. Na szóstym okrążeniu zaryzykować postanowił Timo Glock. Niemiec stracił jakiekolwiek szansę na punkty więc zespół postanowił zmienić opony. Szybko na zmianę opon zjechał także Harrison Newey. Syn Adriana Newey’a pojawił się w alei okrążenie po Glocku.

Serię zjazdów w czołówce rozpoczął Robin Frijns. Holender zjechał na 12 kółku i wyjeżdzając z alei wjechał w ścianę kończąc swój udział w wyścigu. Okrążenie później mechaników odwiedził Rene Rast oraz Mike Rockenfeller. Po zjeździe liderów na tor wyjechał Safety Car i doszło do neutralizacji z powodu Robina Frijnsa.

Wyścig wznowiono na 18 okrążeniu. Prowadzenie objął Nico Muller wyprzedzając van der Linde. Robert Kubica próbował wyprzedzić Loica Duvala, lecz doświadczony Francuz dobrze się wybronił. Szybko w alei pojawił się Jamie Green. Najbardziej doświadczony kierowca w stawce był jednym z sześciu, który nie zjechał do boksu przed neutralizacją i sporo na tym stracił. Na kolejnym okrążeniu zjechały kolejne samochody. Tym razem byli to: Sheldon van der Linde, Loic Duval oraz Robert Kubica. Ponownie w alei zjawić musiał się Jamie Green, dzięki czemu Robert Kubica był 13. Ostatnim kierowcą w boksie był Nico Muller. Lider klasyfikacji pojawił się po 23 okrążeniach i miał na tyle duży zapas DRS, że mógł używać go praktycznie co okrążenie do końca wyścigu.

Kubica zyskał kolejne pozycje po pit stopie Enga oraz karze przejazdu dla Loica Duvala za niebezpieczne wypuszczenie z miejsca serwisowego. Do boksu musiał trafić Marco Wittmann. Kierowca BMW pojawił się w alei podczas neutralizacji i musiał odbyć regulaminowy pit stop. Niemiec wyjechał tuż przed Nico Mullerem. Ciekawa walka rozgorzała pomiędzy kierowcami WRT Team Audi Sport. Cała trójka prywatnego zespołu była na pozycjach 5-7 i walczyła pomiędzy sobą oraz starała się gonić czwartego Timo Glocka, którego wczesny pit stop w połączeniu z neutralizacją pozwolił mu wrócić w górę stawki.

Rene Rast

Wyścig zwyciężył Rene Rast kończąc weekend na Zolder z kompletem zwycięstw oraz awansem na drugą pozycje w klasyfikacji generalnej. Drugi był Mike Rockenfeller, a podium uzupełnił Lucas Auer. Timo Glock utrzymał czwarte miejsce, następnie Fabio Scherer zdobył swoje pierwsze punkty, Newey dodał kolejny świetny wynik na Zolder, a Habsburg na siódmej pozycji uratował swój wyścig po fatalnym starcie. Ósmą pozycję zajął Wittmann po długiej obronie przeciw Nico Mullerowi, a punktowaną dziesiątkę zamknął Sheldon van der Linde. Robert Kubica dojechał dwunasty.

Foto. materiały prasowe DTM

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *