Robert Kubica wraca do kokpitu bolidu F1. Polak przejedzie pół pierwszego dnia testów na torze w Barcelonie w nowym bolidzie Alfy Romeo.

Ostatni raz Polaka w akcji mogliśmy zobaczyć podczas Grand Prix Włoch na torze Monza. Robert Kubica wystąpił wtedy w zastępstwie za Kimiego Raikkonena, który musiał opuścić dwie rundy mistrzostw świata ze względu na zachorowanie na COVID-19. Oba wyścigi okazały się sukcesem. Zeszłoroczny bolid Alfy Romeo pomimo wielu spekulacji okazał się przeciętną maszyną, lecz i tak z tych dwóch wydarzeń możemy wspominać kilka smaczków. Walka z Sebastianem Vettelem w Holandii czy atak do szykany Della Roggia we Włoszech.

Robert Kubica

Może jednak wróćmy do testów… Co oznacza ten krótki występ Roberta w testach przedsezonowych? Czy można się spodziewać potencjalnej posady jako kierowca Alfy Romeo na ten lub przyszły sezon? Odpowiedź brzmi – nie. Sponsorem tytularnym Alfy Romeo jest PKN Orlen, które także wspiera Roberta Kubicę. Polak dzięki współpracy na linii Alfa -Orlen otrzymuje właśnie takie krótkie przejazdy, w których może nabrać doświadczenia za kierownicą nowego bolidu w przypadku, kiedy będzie potrzebne nagłe zastępstwo.

Najchętniej napisalibyśmy wam dokładne sprawozdanie lub relację z jazdy Roberta, lecz no… jakby to powiedzieć. Formuła 1 postanowiła odciąć fanów od pierwszych testów przedsezonowych 2022 roku. Pytanie brzmi: Dlaczego? Przecież transmitowanie tego wydarzenia było bardzo udane od 2019 roku. Wielu fanów mogło doświadczyć czegoś w tej długiej przerwie pomiędzy wyścigami. F1 jednakże mówi stanowcze nie i oświadczyli, że dopiero testy w Bahrajnie będą transmitowane. Powód? Prawdopodobnie budowanie napięcia tuż przed rozpoczęciem się mistrzostw świata. F1 chce zgromadzić, jak największą publikę przed sezonem, aby wyświetlenia się zgadzały.

Robert Kubica

Jest to lekki policzek w stronę fanów, którzy oglądali testy rok w rok, aby zobaczyć maszyny w akcji przed pierwszym zielonym światłem w Australii czy Bahrajnie, ale już nic nie możemy zrobić. Jedynie musimy czekać na relacje od osób, które znajdują się na obiekcie. Może Cezary Gutowski oraz inni polscy dziennikarze zebrani w Katalonii podrzucą jakieś zdjęcia czy komentarze związane z jazdą Roberta Kubicy po torze w Barcelonie.

Foto. Alfa Romeo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *