Rene Rast

Rene Rast z zespołu Audi Sport Team Rosberg wygrał kwalifikacje na Nurburgring. Drugą lokatę zajął Robin Frijns. Podium uzupełnił Nico Muller

Po pierwszej serii kółek kwalifikacyjnych na prowizorycznym Pole Position znajdował się Holender z zespołu Audi Sport Team Abt Sportsline – Robin Frijns, tuż za nim znalazł się obrońca tytułu DTM, Rene Rast. Na trzecim miejscu znalazł się niespodziewanie kierowca BMW – Philipp Eng, a Robert Kubica był na odległej czternastej pozycji.

Rene Rast

Na siedem minut przed końcem cała stawka wyjechała na kolejne okrążenia pomiarowe. Kilka minut później Fabio Scherer przestrzelił hamowanie do zakrętu numer jeden i ostatecznie utknął on w pułapce żwirowej, co spowodowało wywieszenie czerwonej flagi. Przez chwilę można było pomyśleć, że już jest po kwalifikacjach, jednak sędziowie cofnęli zegar do trzech minut, a kierowcy mieli szanse dogrzać opony i przejechać jedno szybkie okrążenie.

Większość zawodników od razu wyjechała na tor. Jedynym wyjątkiem był lider klasyfikacji generalnej, Nico Muller. Szwajcar na okrążeniu wyjazdowym pojawił się dopiero minutę później. Na półtorej minuty przed końcem Jamie Green rozpoczął swoje okrążenie pomiarowe, jednak Brytyjczyk ostatecznie nie dał rady pojechać szybciej niż na pierwszym kółku. Wydawało się, że również Rene Rast nie da rady poprawić swego czasu, lecz obrońca tytułu znakomicie przejechał trzeci sektor i zdobył Pole Position. Król tegorocznych kwalifikacji, Robin Frijns już się nie poprawił. Ostatni na mecie zameldował się Nico Muller, który wykręcił lepszy czas i awansował na trzecie miejsce, spychając tym samym z tej pozycji Philippa Enga.

Fabio Scherer, który pechowo skończył kwalifikacje w żwirze zakończył ostatecznie kwalifikacje na pozycji dziewiątej. Dobrze się zaprezentowali zawodnicy BMW. Philipp Eng skończył czwarty, przegrywając o włos z trzecim Nico Mullerem. Jonathan Aberdein uplasował się na piątym miejscu, a szósty czas wykręcił Marco Wittmann. Na dziesiątej pozycji znalazł się także Timo Glock z BMW Team RMG. Robert Kubica ukończył kwalifikacje czternasty i trudno będzie mu powalczyć o punkty w wyścigu.

Kubica

Foto: materiały prasowe DTM; Audi Sport

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *