Le Mans

Mimo opóźnień spowodowanych pandemią, doczekaliśmy się dorocznego francuskiego święta motoryzacji – pora na 24h Le Mans 2020!

Relacja na żywo:

Miało odbyć się w dniach 13-14 czerwca, a będzie na przełomie 19 i 20 września. Najważniejsze jednak, że minuty dzielą nas od rozpoczęcia 24-godzinnego wyścigu Le Mans! Będzie to osiemdziesiąta ósma edycja legendarnego motorsportowego wydarzenia, które z powodu pandemii koronawirusa odbędzie się bez kibiców. Harmonogram uległ przebudowie – całe zawody zostały skrócone do czterech dni, żeby obniżyć koszty udziału dla ekip. Suma godzin sesji treningowych zmniejszyła się o godzinę. Dobowa walka rozpocznie się zaś o 14:30 zamiast o 15. 

Do zawodów zgłoszono pięćdziesiąt dziewięć załóg. W najszybszej klasie LMP1 wystartuje pięć prototypów. LMP2 liczy sobie dwadzieścia cztery ekipy. Osiem samochodów wystartuje w kategorii GTE Pro, a w kategorii amatorskiej GTE zobaczymy dwadzieścia dwie załogi. Wszyscy są ciekawi, czy ktoś będzie w stanie wyrwać zwycięstwo Toyocie, która na Circuit de la Sarthe jest od dwóch lat niepokonana. Na pewno japońskiemu producentowi nie przeszkodzą prototypy Ginetty, które wycofały się z udziału w klasyku. Niezłą formę pokazuje jednak Rebellion, który w kwalifikacjach zajął kolejno 2. i 4. lokatę. Z Pole Position wystartuje Toyota z Kamium Kobayashim, Mike’m Conwayem i Jose Marią Lopezem.

Le Mans

Najliczniejszą grupą jest LMP2. Wśród ekip ponownie znalazł się Inter Europol Competition. Polska ekipa będzie chciała poprawić zeszłoroczne czterdzieste piąte miejsce. W barwach zespołu ponownie wystartuje Jakub Śmiechowski. Prototyp będzie współdzielić z Rene Binderem i Matevosem Isaakyanem. Inter Europol będzie miał silną konkurencję. W stawce wyróżnia się Richard Mille Racing, w którego skład wchodzą: Sophia Floersch – znana kibicom z W Series zawodniczka Campos Racing w Formule 3, Beitske Visser oraz kierowca testowy Alfa Romeo Racing Orlen – Tatiana Calderon. 

Z stawki samochodów GTE Pro wycofały się zespoły Corvette Racing oraz Porsche GT Team US. W stawce będzie dominować Ferrari 488 – cztery zespoły zdecydowały się na włoską konstrukcję. Tegoroczne Le Mans będzie również wyjątkowe dla marki Porsche. Równo 50 lat temu niemiecka marka po raz pierwszy wygrała na Circuit de la Sarthe. Z tej okazji zespół przygotował specjalne malowanie upamiętniające pierwsze zwycięstwo. 

Le Mans

Start relacji lada moment, zapraszamy powyżej!

Foto. materiały prasowe organizatora wyścigu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *