Rene Rast z Audi Sport Team Rosberg zwyciężył w kwalifikacjach, drugi skończył Timo Glock, a na trzecim miejscu znalazł się Robin Frijns.

Kierowcy wyruszyli na tor na oponach deszczowych. Było to spowodowane porannym deszczem, a także drzewami zakrywającymi większą część toru, przez co nitka toru Zolder jeszcze nie zdążyła wyschnąć. Po pierwszych dwóch okrążeniach przejechanych przez kierowców, Robin Frijns znalazł się na pierwszym miejscu. Jednak nie była to standardowa sesja, gdzie widzimy dwie serie po dwa, trzy okrążenia i zjazd do garażu. Tym razem kierowcy jechali okrążenie za okrążeniem i poprawiali się co chwilę. Nie obyło się także bez błędów. Lider klasyfikacji generalnej, Nico Mueller po tym jak poprawił swój najlepszy czas okrążenia i awansował na pierwsze miejsce, chwile później w zakręcie numer jeden wypadł z toru. Widać też było, że dzisiaj namieszać może Rene Rast.

Rene Rast Robin Frijns

Nie obyło się też bez śmiałków na slickach. Jonathan Aberdein na chwilę pojawił się na tym komplecie opon, jednak po kilku wyjazdach poza tor wrócił do garażu i zmienił opony na deszczowe. Na sześć minut przed końcem Timo Glock, który od początku kwalifikacji jechał na tym samym komplecie deszczówek, wskoczył na drugie miejsce. A na następnym okrążeniu awansował na prowizoryczne Pole Position. Także niemałą sensacją był Harrison Newey w pierwszej piątce.

Na dwie minuty przed końcem Nico Mueller na nowym komplecie opon deszczowych awansował z ósmej pozycji o jedną wyżej. Minutę później Szwajcar przesunął się na piąte miejsce. Także poprawiał się Rene Rast, jednak w ostatnim sektorze przeszkodził mu Sheldon van der Linde. Obrońca tytułu na szczęście miał jeszcze czas, by pojechać jedno kółko.

Timo Glock

Na sam koniec Robin Frijns awansował na trzecie miejsce. Nico Muelller poprawił się raz jeszcze i wskoczył na P4, jednak Szwajcar ostatecznie zakończył na siódmym miejscu. Szybciej pojechali od niego Marco Wittmann, Mike Rockenfeller i Sheldon van der Linde.

Timo Glock już nie poprawił swojego czasu i wydawało się, że kierowca BMW wystartuje z Pole Position. Niestety Rene Rastowi tym razem już nikt nie przeszkodził na szybkim kółku i tak oto obrońca tytułu znalazł się na Pole Position.

Niemałą sensacją jest bardzo dobry występ Harrisona Neweya. Syn słynnego konstruktora, Adriana zakończył kwalifikacje na ósmej lokacie. Robert Kubica zajął przedostatnie miejsce, wyprzedzając tylko Fabio Scherera.

Rene Rast

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *