Rene

Za nami kwalifikacje do drugiego wyścigu serii DTM na torze Spa. Ich zwycięzcą został Rene Rast – urzędujący mistrz serii.

Rene Rast nie miał sobie równych w dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej. Oprócz niego, w czołowej trójce ulokowali się: Robin Frijns (zdobywca wczorajszego pole position) oraz Nico Mueller. Czołową ,,10″ uzupełnili: Sheldon Van der Linde, Phillip Eng, Timo Glock, Jamie Green, Marco Wittmann, Lucas Auer oraz Mike Rockenfeller.

Zawodników przywitała piękna słoneczna pogoda. W nocy nie padało, więc tym razem Ardeny nie splatały kolejnego figla kierowcom. Widać to było po czasach, bowiem niemal każdy kierowca poprawił swój czas względem wczorajszej sesji kwalifikacyjnej. Wczoraj żaden z zawodników nie zszedł poniżej czasu 2:05. Teraz było znacznie lepiej i kierowcy potrafili przełamać tą granicę. Na półmetku sesji kwalifikacyjnej prowadził Robin Frijns. W kontakcie z Holendrem byli jednak Rene Rast oraz Nico Mueller. Ostatecznie po zażartej walce, to Rast zdołał wykręcić najlepszy czas jednego okrążenia.

Rene Rast

Ponownie nie udało się wykręcić czasu jednego okrążenia Ferdinandowi von Habsburgowi. Wczoraj Austriak bowiem po tym jak rozbił swój samochód w sesji treningowej, nie zdołał wziąć udziału w kwalifikacjach. Dziś Austriak wyjechał na tor, jednak zaliczył bardzo słabe okrążenie (ledwo zszedł poniżej trzech minut) i nie został sklasyfikowany.

Robert Kubica z kolei mógł ucieszyć, że zespół popracował nad jego autem. Po wczorajszych narzekaniach na słabą prędkość na prostej, dziś auto zostało obniżone. Widać było iskry w sekcji Eau Rouge/Raidillon. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę i Krakowianin zakwalifikował się na dobrej 12 pozycji. Zatem jest wielka szansa na premierowe punkty.

Bardzo słabo spisał się wczorajszy bohater Loic Duval. Francuz miał walczyć o miejsce w czołowej trójce, a zakończyło się na dalekiej P13. Były kierowca Formuły E, nie licząc Habsburga, zdołał wyprzedzić tylko dwóch debiutantów – Fabio Scherera oraz Harrisona Neweya.

Rene Rast

Start wyścigu planowany jest ponownie na godzinę 13:30. Dzisiejszy wyścig będzie można oglądać tylko na antenie Eleven Sports.

Foto. @AudiSport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *