Nico Mueller

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Rene Rast nie jest zadowolony z ataku Nico Muellera podczas wczorajszego wyścigu na Spa. Niemiec twierdzi, że tylko jego reakcja zapobiegła wypadkowi.

Inauguracja sezonu DTM już za nami, jednakże emocje najwidoczniej jeszcze nie opadły. Był to wyśmienity wyścig dla Nico Muellera, który po roszadach związanych z wymianami opon przejął prowadzenie i utrzymał je do końca. Mimo iż bez wątpienia było to imponujące dokonanie, tak niestety jednak nie obyło się bez skazy, którą skrytykował obrońca tytułu mistrzowskiego Rene Rast. Chodzi tutaj mianowicie o starcie obu panów które odbyło się przy słynnej sekcji Raidillon de l’Eau Rouge.

Co prawda przy samym starcie Rast rozprawił się ze startującym z drugiego miejsca Szwajcarem, jednakże Mueller w późniejszej części wyścigu lepiej poradził sobie z oponami, zbliżył się do obecnego mistrza DTM i po lepszym wyjściu z zakrętu La Source znalazł się bok w bok z Niemcem. Ostateczne rozstrzygnięcie walki nastąpiło przy sekcji Eau Rouge, gdzie za wzniesieniem to Mueller znalazł się przed Rastem.

Po wyścigu jednak Rene zdecydował odnieść się do tego momentu. Jak bowiem przyznał dwukrotny mistrz DTM, atak Muellera był na tyle karkołomny, że zmusił on Rasta do znacznego zwolnienia w celu uniknięcia kolizji.

W przeszłości widzieliśmy wiele podobnych wypadków. Zwykle samochód wewnątrz ma przewagę nad tym na zewnętrznej. Ja byłem na wewnętrznej. Zajmowałem wewnętrzną stronę zakrętu i normalnie samochód na zewnątrz powinien uważać. W tej chwili tego nie zrobił.

Musiałem odpuścić, aby uniknąć wypadku, co ostatecznie kosztowało mnie znacznie więcej miejsc. Myślę więc, że robiłem mu przysługę odpuszczając.

Rene Rast
Rene Rast

Ostatecznie Rast ukończył wyścig na piątym miejscu w związku ze znaczną degradacją opon i przymusowym pit stopie. Dwukrotny mistrz DTM przyznał, że nie wie skąd wzięły się aż takie trudności z zarządzaniem ogumieniem. Mueller poradził sobie w tym temacie znacznie lepiej, co dla niego zakończyło się najwyższym stopniem podium. Szwajcar stwierdził, że miejsca na manewr było wystarczająco, choć wiedział, że zmusi tym samym Rasta do zwolnienia.

Dzisiejszy dzień przeszedł bardzo dobrze od samego początku. Jednakże jedna rzecz, która szczególnie nie poszła to start i to właśnie doprowadziło do walki koło w koło [przed] Eau Rouge z Rene.

Nico Mueller

Jednakże jak przyznał Nico, zarówno on, jak i Rene są już na tyle doświadczeni, że wiedzieli co robią, a efekt końcowy bez wątpienia przypodobał się fanom.

Była wystarczająco duża ilość miejsca na ściganie. Myślę, że dwóch profesjonalistów za kierownicą i efekt końcowy, który widzieliśmy podobał się kibicom. To było uczciwe i równe ściganie.

Nico Mueller

Najbliższa szansa na rewanż ze strony obrońcy tytułu mistrzowskiego będzie za niedługo. Już dnia jutrzejszego odbędzie się drugi wyścig weekendu, poprzedzony kolejną sesją kwalifikacyjną.

Muellera

Foto. @AudiSport

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *