Marc Marquez z kolejną operacją, Monster Energy rozpoczyna współpracę z Suzuki od 2021 roku… Wiele rzeczy podziało się przez ten tydzień.

W tym tygodniu w świecie MotoGP umknęło nam trochę informacji, więc trzeba nadrobić zaległości. Przede wszystkim teraz zawodnicy skupiają się bardziej na lekkim odpoczynku po zwariowanym sezonie. Lecz koniec sezonu nie oznacza, że to koniec wieści związanych z MotoGP. Marc Marquez nie może pozbierać się z problemów zdrowotnych, Suzuki ma nowego sponsora… No dobra, więcej wam na razie na zdradzimy. Wszystko macie poniżej!

Monster i Suzuki razem od 2021 roku

W mistrzowskiej ekipie Suzuki zawita nowy sponsor, jakim jest Monster Energy. Ich logotyp widniał już u samych zawodników, lecz od przyszłego roku będzie sponsorem całej ekipy. To spory zastrzyk gotówki dla stajni z Hamamatsu. Międzynarodowa firma już od lat inwestuje w sporty motorowe takie jak NASCAR, Formuła 1, rajdy czy też Supercross. Wszyscy w zespole są bardzo zadowoleni z tej współpracy.

Suzuki

Cieszymy się, że możemy ogłosić współpracę z Monster Energy. To firma bardzo zaangażowana w MotoGP i inne sporty motorowe. Rozpoczęliśmy negocjacje przed początkiem tego roku i jesteśmy dumni, że nasze motocykle będą prezentować logotyp Monster Energy przez kolejne lata. Firma była partnerem naszych dwóch zawodników, więc nie możemy doczekać się jeszcze bliższej współpracy i postaramy się wesprzeć ją [firmę; przyp. red] w działaniach marketingowych. Wierzę, że obie marki skorzystają na tej współpracy. Łączy nas miłość do tej dyscypliny sportu oraz determinacja.

Davide Brivio, szef zespołu Suzuki

Marc Marquez z trzecią operacją

Marc Marquez po wypadku z początku sezonu przechodził już dwie operacje. Niestety niektóre spekulacje się sprawdziły i Hiszpan będzie musiał przejść trzeci zabieg. Będzie musiał on tym samym przejść kolejną sześciomiesięczną przerwę. To już kolejny cios poniżej pasa dla Marca. Start przyszłego sezonu odbędzie się w Katarze 28 marca, więc oznacza to pożegnanie się z udziałem w początkowej części sezonu. Tutaj otwiera się szansa dla Andrei Dovizioso, ponieważ ten nie ma angażu na przyszły rok i Honda może będzie na tyle mądra, żeby wyciągnąć go z domu. Włoch już miał styczność z motocyklem Hondy w latach 2009-2011. Desmo Dovi po cichutku liczy na to, że Alberto Puig z kontaktuje się z Andreą i to właśnie on zastąpi w fabrycznej Hondzie sześciokrotnego mistrza świata.

Marc Marquez

Panele świetle od 2022 roku

Panele świetlne obsługiwane są przez kontrolę wyścigu, który musi spełnić wymagania FIA Grade 1 i FIM Grade A. Zaprojektowane są, aby pomóc rozwiązać problem zawodników, którzy czasami mają trudności z zobaczeniem machających flag umieszczonych na posterunkach sędziów. Panele przechodzą rygorystyczne testy w laboratorium Federalnego Instytutu Metrologii w Szwajcarii. Są one badane w różnych warunkach, w tym w deszczu i bezpośrednim nasłonecznieniu.

fot. materiały prasowe zespołów

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *