Redaktor | Fotograf

Po pierwszych treningach Porsche czuje się mocne na pozycji obrońcy tytułu z zeszłego roku

Dzisiaj zakończył się pierwszy trening przed wyścigiem LeMans, któremu towarzyszyła piękna pogoda i piękne samochody, takie jak Porsche 911 RSR. Pokonały one łącznie ponad 4200 kilometrów, czyli 314 okrążeń. Najszybszemu z nich, z numerem bocznym 93, udało się pokonać tor w 3 minuty i 54 sekundy.

Dzięki treningom oba zespoły fabryczne Porsche zebrały dane dotyczące różnych ustawień samochodów, pit stopów czy rodzajów opon. Kierowcy również mieli okazję przyzwyczaić się do zmian które zaszły na torze, które mimo wszystko są raczej kosmetyczne.

Poza nimi, modeli 911 RSR używają również prywatne teamy: Gulf Racing, Dempsey Proton Racing i Project 1. Ich samochody pokonały ponad 5700 kilometrów, a najlepszy wynik osiągnął pojazd z numerem 86.

W tym roku kolejny raz mieliśmy okazję oglądać samochody w bardzo ciekawych malowaniach. Broniące tytułu 911 RSR zespołu fabrycznego FIA WEC będzie występowało z namalowanym pucharem zdobytym w zeszłym roku, a czerwone pasy zostaną zastąpione przez złote. Drugi zespół Porsche wystąpi w malowaniu z wyścigów Daytona oraz Sebring, w barwach niebiskiej, czerwonej oraz białej. Prywatny team Project 1 zaprezentuje na swoim samochodzie przyciągający wzrok projekt artystyczny Richarda Philipsa przygotowany razem z Porsche Digital.

Na pewno nie będziemy mogli narzekać na design wyścigówek biorących udział w wyścigu, jednak czy w parze z designem pójdą wyniki poszczególnych teamów? Znając ambicję zespołów i doskonałość modeli Porsche, na pewno zajmą one wysokie lokaty i powalczą o mistrzostwo

Foto. materiały prasowe Porsche

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *