Porsche 911 Turbo S z ducktail [Nowe Zdjęcia]

Temat współczesnego Porsche 911 z ducktail wzbudza wiele emocji i wszyscy fani marki oczekują tego modelu w obecnej gamie producenta

Jakiś czas temu pisaliśmy o najnowszym Porsche 911 z ducktail, który został przyłapany na parkingu wśród innych modeli tej marki. Teraz to samo auto zostało uchwycone w nieco lepszych warunkach i mamy zdjęcia z różnych stron. Jak można łatwo zauważyć, cały projekt jest bardzo zaawansowany, bo na przykład nie posiada typowego dla generacji 992 wydechu. Co szykuje dla nas producent ze Stuttgartu?

ducktail

Na pierwszy rzut oka widzimy oczywiście ducktail, który teraz na lepszych zdjęciach wygląda jeszcze bardziej obiecująco. Jednak względem testowych wersji Turbo i Turbo S auto ma nowy tylny zderzak z innymi kratkami bocznymi, nowym dyfuzorem i wydechem składającym się z dwóch rur o sporym przekroju. Muł testowy nie ma zamontowanej tablicy rejestracyjnej w normalnym miejscu jak zwykłe 992, ale jest ona doklejona na górnej części zderzaka. Oprócz tego tylna oś ma inny wzór felg aniżeli przednia i różni się on od felg stosowanych w innych 911 tej generacji.

ducktail

Obecnie mówi się o dwóch opcjach na przyszłość dla tego modelu. Pierwsza to powrót do serii Sport Classic limitowanej do kilkuset egzemplarzy, ale oparcie auta na wersji Turbo S, a nie Carrera S jak miało to miejsce w poprzedniej edycji. Druga opcja to stworzenie wersji Turbo S w dwóch wariantach: normalny z aktywnym skrzydłem i drugiej z ducktail o nieco innej charakterystyce. Może powrót do kultowej Carrery RS? Zobaczymy co przyniesie czas, ale zapowiada się naprawdę dobrze szczególnie, że moc jaką będzie dysponować nowe Turbo S to okolice 650 KM.

Foto. Motor1