Hiszpan Pol Espargaro jest pewien, że w Hondzie będzie w stanie powtórzyć wyniki z tego sezonu w barwach KTM-a i nie była to zła decyzja.

KTM wygrał już dwa wyścigi w sezonie MotoGP, a Hiszpan dwukrotnie zdobył trzecie miejsce. Obecnie zespół z austriackiego Mattighofen znajduje się na czwartym miejscu wśród producentów. Tymczasem Honda jest pozycję niżej, ale co najważniejsze żaden zawodnik Hondy nie zajął w tym sezonie miejsca na podium. W przyszłym roku Pol Espargaro przejdzie do zespołu fabrycznego Hondy i zostanie kolegą z zespołu obecnie przechodzącego rekonwalescencję Marca Marqueza. Biorąc pod uwagę obecne wyniki Hondy, nowy nabytek Japończyków znalazł się w ogniu pytań o to, czy podjął właściwą decyzję.

Kiedy podejmujesz decyzję, zazwyczaj decydujesz się na coś lepszego dla siebie. Podejmując ją, opierasz się na faktach. W momencie podejmowania decyzji masz wszystko na stole i wybierasz to, co uważasz za lepsze. Jeśli podejmiesz złą decyzję lub po prostu zrobisz to dla pieniędzy, to jesteś głupi. Jestem obecnie przekonany, że mogę uzyskać takie same wyniki z Hondą. Jeśli nie, nie spieszę się, ale będę o to walczył, tak jak robiłem to z KTM-em przez ostatnie cztery lata.

Pol Espargaro
Pol Espargaro

Pol Espargaro zdecydował się przejść na Hondę podczas lockdownu spowodowanego koronawirusem. Było to przed pierwszym wyścigiem w lipcu. W tym momencie nie było jeszcze jasne, jakie postępy poczynił zespół KTM i nikt nie był w stanie przewidzieć formy Hondy.

Teraz cofanie się do czasu, kiedy podjąłem decyzję i mówienie: ,,Och, teraz powinienem podjąć decyzję” lub „Teraz myślę, że to zła decyzja” to po prostu strata czasu, ponieważ za każdym razem, gdy podejmujesz decyzję o zmianie, wychodzi ci to na lepsze. Tak więc w tej chwili jestem naprawdę przekonany, że mogę osiągnąć te same wyniki z Hondą, co z KTM-em. Cztery lata temu startowałem jako ostatni w Katarze, a teraz jesteśmy na podium. Będę o to walczyć również z Hondą.

Pol Espargaro

Po ośmiu rundach mistrzostw świata Espargaro ma o piętnaście punktów mniej niż Takaaki Nakagami, który jest najlepszym zawodnikiem Hondy. Warto jednak podkreślić że motocykl Japończyka jest zeszłorocznym modelem RC213V. Najlepszym zawodnikiem na Hondzie, którą będzie jeździć Espargaro jest więc Alex Marquez na szesnastym miejscu z dorobkiem 27 punktów.

Pol Espargaro

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *