Pol Espargaro

Pol Espargaro i KTM utrzymali dobre stosunki między sobą do samego końca. Dzięki tej postawie udało im się osiągnąć tak wiele w tym sezonie.

Na początku sezonu, kiedy ogłoszono Hiszpana jako zawodnika Repsol Hondy od przyszłego roku, sytuacja w zespole KTM była dość napięta. Początkowo myślano, że zaufanie między zawodnikiem i zespołem dość poważnie się załamie. Pol Espargaro miał być odsunięty od rozwoju motocykla i używania coraz to lepszych części. Na szczęście dosyć szybko starano się o tym zapomnieć i postanowiono oczyścić atmosferę. Pol, jak i KTM wspierali się do samego końca i jak widać, jedni oraz drudzy wyszli na tym naprawdę dobrze.

To dojrzałe zachowanie ze strony KTM, ale także mojej. Przez lata mieliśmy do siebie pełne zaufanie i kiedy pojawiły się wieści o moim przejściu, to na początku nie było przyjemnie. Ale kiedy usiedliśmy razem, powiedziałem im, że nadal chcę osiągnąć jak najlepsze wyniki. Nie wiem, co będzie w przyszłym roku, ale w tym roku maszyna radziła sobie dobrze. Chciałem czerpać zyski z tak ciężkiej pracy zrobionej przez nas w przeszłości. Mike [Leitner, kierownik zespołu; przyp. red.] powiedział mi, że mogę mieć pełne zaufanie do KTM i nowego pakietu.

Pol Espargaro
Pol Espargaro

Dzięki takiej postawie Espargaro udało się ukończyć ten sezon na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Hiszpan stanął pięć razy na podium i dwa razy zgarnął Pole Position. Dodatkowo Brad Binder i Miguel Oliveira odnieśli swoje pierwsze zwycięstwa w klasie królewskiej.

Wszystkie statystyki mówią same za siebie. Nie potrafię opisać, jak satysfakcjonujące było obserwowanie rozwoju naszych zawodników, naszych zespołów i naszych maszyn: cały program poszedł do przodu. To zasługa każdej osoby, która odegrała swoją rolę, niezależnie od tego, czy było to w trudnych warunkach na torze, czy w domu tutaj, w fabryce.

Pit Beirer, dyrektor ds. motorsportu marki KTM

Pol Espargaro wierzy w to, ze KTM jeszcze się poprawi i będzie tylko lepiej. Jednak nie byłoby to możliwe bez jego wcześniejszego wkładu w rozwój maszyny.

Czy można coś ulepszyć? Tak, jest wiele części, które można ulepszyć i istnieją wyraźne ścieżki, co nie zawsze miało miejsce kilka lat temu, kiedy brakowało nam przyczepności i musieliśmy raczej eksperymentować niż się rozwijać.

Pol Espargaro
Pol Espargaro

Foto. materiały prasowe KTM

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *