Michele Pirro zastąpi w najbliższych dwóch rundach na Red Bull Ringu kontuzjowanego Francesco Bagnaie z zespołu Pramac Ducati.

Włoski kierowca testowy Ducati jak sam przyznał, głównie będzie się skupiał na treningach i będzie starał się rozpracować problemy Ducati z nowymi oponami. Pirro obiecuje jednak, że z wielką chęcią postara się również zaprezentować w kwalifikacjach i w wyścigu z jak najlepszej strony.

Po pierwsze, jest mi przykro z powodu kontuzji Pecco, ponieważ w tej chwili radził sobie bardzo dobrze na maszynie Pramac Ducati, zwłaszcza w Jerez, a także na pierwszym wolnym treningu w Brnie… ale niestety takie są wyścigi. Z drugiej strony cieszę się, że mogę wystartować w tych dwóch wyścigach w Austrii. Nie tylko dlatego, że w tym roku nie miałem szans na zgłoszenie się jako zawodnik z Dziką Kartą ze względu na Covid-19. Zrobię, co w mojej mocy i spróbuję poprawić sytuację Ducati, ponieważ nadal nie rozumiemy, dlaczego w Brnie Andrea i Danilo stracili tyle czasu z powodu nowej opony. Dla mnie wszystko zacznie się jutro i postaram się zebrać jak najwięcej informacji i brnąć naprzód ze wszystkim tak szybko, jak tylko potrafię.

Michele Pirro
Pirro

Włoch przyznał że jest zaskoczony dyspozycją Johanna Zarco, który nie miał większych problemów z oponami.

Nigdy wcześniej nie jeździł na Ducati i od razu był szybki, nawet na tych oponach. To były tylko trzy wyścigi, a teraz na tym torze [Red Bull Ring; przyp. red.] Ducati są zawsze bardzo szybkie. Dovizioso jest bardzo szybki i mam nadzieję, że będzie najlepszy w ten, jak i następny weekend, a ja ze swojej strony zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby podążać za najszybszymi kierowcami.

Jeśli chodzi o strategię na weekend, zwykle to ja testuję różne rozwiązania i wtedy będzie to zależeć od pogody. W tej chwili wygląda na to, że będzie taka sama przez cały weekend, ale to wciąż nie jest potwierdzone. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby być szybkim od samego początku, a jeśli będę miał okazję przetestować alternatywne rozwiązania, aby pomóc podstawowym zawodnikom Ducati, zrobię to.

Michele Pirro
Pirro

Foto. materiały prasowe Ducati

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *