Piotr Biesiekirski wystąpi na Circuit de Barcelona-Catalunya z „dziką kartą” w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w kategorii Moto2.

Piotr Biesiekirski w zeszłym sezonie wystartował w siedmiu rundach Motocyklowych Mistrzostw Świata Moto2. Swój najlepszy wynik uzyskał właśnie na Circuit de Barcelona-Catalunya. Zmagania na torze pod Barceloną odbędą się w dniach 4-6 czerwca. Polak wystąpi w barwach zespołu Pertamina Mandalika SAG Euvic. Z tą ekipą polski motocyklista rozpoczął sezon 2021 w Mistrzostwach Europy.

Nie mogę się doczekać powrotu do Mistrzostw Świata. Od ubiegłorocznego debiutu w cyklu Grand Prix zrobiłem jako zawodnik bardzo duże postępy. Dodatkowo naprawdę świetnie czuję się na motocyklu i w ekipie Pertamina Mandalika SAG Euvic. Dlatego chcę się przekonać, jak to wszystko przełoży się na moje tempo w stawce mistrzostw świata i wynik na mecie. Bardzo lubię tor w Barcelonie. To właśnie tam rok temu po raz pierwszy testowałem motocykl Moto2 w specyfikacji MŚ i po raz pierwszy pracowałem z Edu Peralesem oraz zespołem, dlatego tym bardziej odliczam dni do powrotu do Barcelony. Wiem także, że podobnie jak w poprzednim sezonie, będę mógł liczyć na gorący doping polskich kibiców. Nawet jeśli wyścig odbędzie się przy zamkniętych trybunach. Liczę, że dobrze przepracowany weekend w Katalonii oraz udany sezon w mistrzostwach Europy pozwolą mi wrócić do Mistrzostw Świata Moto2 na pełen etat w przyszłym sezonie.

Piotr Biesiekirski
Piotr Biesiekirski

W tym sezonie powróciła słynna dzika karta, z którą mogą występować zawodnicy. W ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 ze względów bezpieczeństwa wycofano dziką kartę.

Cieszymy się, że organizatorzy mistrzostw świata przyznali nam dziką kartę na Grand Prix Katalonii. Jestem przekonany, że dosiadając takiego samego motocykla jak rywale, Piotr będzie w stanie pokazać swój potencjał. Ta dzika karta oznacza, że w wyścigu, który jest naszą domową rundą, jako zespół wystawimy aż trzech zawodników, dlatego nie możemy się doczekać weekendu.

Edu Perales

Foto. materiały prasowe serii i zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *