Podczas wywiadów po GP Włoch, Francuz Pierre Gasly nie mógł dojść do siebie po wygraniu swojego pierwszego wyścigu w karierze.

Pierre Gasly dzięki czerwonej fladze i wcześniejszym pit-stopie przesunął się z dziesiątej pozycji na trzecią. Francuz ma restarcie ustawił się za Lewisem Hamiltonem oraz Lancem Strollem. Kierowca Mercedesa pogodzony już był z karą, więc o zwycięstwo mógł walczyć każdy. Najłatwiej miał właśnie kierowca Racing Point – Lance Stroll. Kanadyjczyk jednak na starcie stracił kilka pozycji i liderem został właśnie Pierre Gasly. Zawodnik Alpha Tauri także miał duże szczęście, ponieważ był w stanie odjechać stawce na kilka sekund ze względu na to, że kierowcą za nim był Kimi Raikkonen, który trzymał resztę rywali. W końcówce wyścigu tę przewagę skracał do Gasly’ego były kierowca ekipy Toro Rosso – Carlos Sainz. Hiszpanowi zabrakło dosłownie jednego okrążenia do tego, aby dorwać Francuza. Pierre zakończył wyścig 0.4 sekundy przed swoim rywalem z drużyny McLarena.

To jest niewiarygodne, to był bardzo szalony wyścig. Dużo zyskaliśmy dzięki czerwonej fladze. Samochód spisywał się znakomicie. Byliśmy bardzo szybcy, lecz także mieliśmy szybkich konkurentów za sobą. Tyle przeszedłem przez te ostatnie 18 miesięcy… W tamtym roku zdobyłem pierwsze podium. Wtedy moja reakcja była po prostu „wow”! Nie wierzyłem, że moje pierwsze podium zdobyłem właśnie z Toro Rosso, teraz już AlphaTauri. Teraz moje pierwsze zwycięstwo tutaj, na Monzy! Dalej nie mogę w to uwierzyć!

Pierre Gasly
Gasly Leclerc

Jest to drugie podium Pierre’a w jego karierze w Formule 1. Ten rezultat osiągnął on rok po tym, jak został wyrzucony z Red Bull Racing. Gasly podziękował całemu zespołowi, który wierzył w niego i dawał mu szanse na jeżdżenie w F1 od 2017 roku.

Nie mam słów, aby opisać moje podziękowania temu zespołowi. Oni tyle dla mnie zrobili. Dali mi tak dużo wsparcia i możliwość debiutu w F1. Dali mi szanse na wejście na podium, a teraz na wygranie wyścigu. To jest szalone, nie wiem co mam powiedzieć. Muszę podziękować całemu zespołowi AlphaTauri Honda. To jest to,r na którym ważne są prędkości i wygraliśmy z Mercedesami, Ferrari, czy Renault. Silnik Hondy wygrał na Monzy, to jest niesamowite. Jestem z nich dumny!

Pierre Gasly

Gasly także został pierwszym Francuzem od 1996 roku, który wygrał wyścig. Ostatnim francuskim triumfatorem był Olivier Panis. Kierowca Ligiera wygrał wtedy szalony wyścig na ulicach Monaco.

Każdy Francuz przychodzący do F1 chciał być tym pierwszym, który wygrałby po takiej długiej przerwie wyścig dla trójkolorowych. Nie spodziewałem się, że swój pierwszy wyścig wygram dla AlphaTauri. Jestem bardzo szczęśliwy.

Pierre Gasly

Wczorajszy wyścig zapisze się na kartach historii. AlphaTauri wygrała swój drugi wyścig w historii i drugi raz zrobiła to na Monzy. Co się stanie z Pierrem Gaslym? Czy Red Bull da mu drugą szansę? Czy Francuz będzie w ogóle chciał wrócić do Czerwonych Byków? A może poszuka szczęścia w innej ekipie?

Gasly

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *