Pierre Gasly

Pierre Gasly jest rozchwytywany przez ekipy spoza rodziny Red Bulla. Francuz nie jest jednak jeszcze pewien swojego wyboru na przyszły rok.

Piąte miejsce AlphaTauri w klasyfikacji konstruktorów po pierwszych dziewięciu rundach sezonu 2021 to w głównej mierze zasługa Pierre’a Gasly’ego. Francuz zdobył 39 spośród 48 punktów składających się na dorobek juniorskiej stajni Red Bulla. 25-latek stanął na trzecim stopniu podium w Grand Prix Azerbejdżanu, punktując także we wszystkich pozostałych rundach, które udało mu się ukończyć. Pierre Gasly fantastycznie spisuje się również w czasówkach, na dziewięć sesji kwalifikacyjnych aż siedem skończył w czołowej szóstce.

Pierre Gasly

Zapytany o plany na sezon 2022, zawodnik AlphaTauri przyznał, że jego wybór ma zależeć od Red Bulla oraz Helmuta Marko. Wśród możliwości znajduje się powrót do głównej stajni zespołu spod znaku Czerwonego Byka. Poprzedniej przygody z tym teamem, mającej miejsce w sezonie 2019, Gasly z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Po rozczarowujących występach Francuz został zdegradowany do Toro Rosso przed wakacyjną przerwą, a fotel drugiego kierowcy w zespole Christiana Hornera przejął Alex Albon.

Szczerze mówiąc, nie wiem. To kwestia, którą przedyskutujemy z Red Bullem, a w szczególności z Helmutem [Marko]. Nie wiem, jaka jest ich wola – czy zechcą, abym wrócił do Red Bulla lub pozostał w AlphaTauri, czy może pozwolą mi odejść do innej ekipy. (…) Zobaczymy w przyszłości, które z dostępnych opcji będą najbardziej atrakcyjne. Wszystko sprowadza się do przedyskutowania z Red Bullem, co robimy dalej.

Pierre Gasly
Pierre Gasly

Tegoroczne solidne występy kierowcy AlphaTauri nie uszły uwadze innym zespołom – triumfator zeszłorocznego Grand Prix Włoch potwierdził, że cieszy się zainteresowaniem ekip spoza jego obecnej rodziny austriackiego koncernu napojów energetycznych. Gasly nie szczędził również pochwał pod adresem swojego bieżącego pracodawcy.

Tak jest, otrzymuję zainteresowanie [ze strony innych zespołów]. Pokazuję swój potencjał, razem z AlphaTauri dajemy z siebie wszystko i myślę, że to, co obecnie robimy, jest bardzo dobre. Bardzo liczę na to, że w tym roku osiągniemy najlepszy wynik w klasyfikacji konstruktów od momentu debiutu zespołu w Formule 1.

Pierre Gasly
Pierre Gasly

Obecnie oba fotele w AlphaTauri na sezon 2022 nie zostały jeszcze obsadzone. Podobnie jak Pierre Gasly, na decyzję w sprawie swojej przyszłości musi czekać Yuki Tsunoda. Japończyk prezentuje niezłe tempo, jednak popełnia sporo błędów, nawet jak na debiutanta. W kolejce czekają następni juniorzy Red Bulla m.in. świetnie spisujący się w tym sezonie F2 Liam Lawson czy Juri Vips.

Foto. oficjalne materiały prasowe serii; AlphaTauri

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *