Redaktor | Fotograf

Renault planuje elektryfikacje swojej gamy. Nowe Megane w wersji elektrycznej przez kilka najbliższych lat będzie oferowane wraz ze spalinowymi odmianami.

W ostatnich latach stajemy się świadkami elektrycznej rewolucji. Coraz więcej producentów zapowiada wycofanie się z produkcji spalinowych samochodów na rzecz elektrycznych. Modele, do których przez lata byliśmy przyzwyczajeni, zostają zastąpione przez ich elektryczne odpowiedniki. Tak zrobił na przykład Volkswagen, który choć nadal oferuje Golfa, do gamy dołączył także jego elektrycznego następcę, czyli ID.3. Podobnie postąpi Renault, które właśnie zapowiedziało, że we wrześniu do swojej gamy dołączy elektryczną odmianę Megane, czyli E-Tech Electric.

Całkowicie elektryczne Renault Megane zadebiutuje już we wrześniu

Będzie ona jednak zupełnie inna pod względem designu od spalinowego kompakta. Przede wszystkim, otrzyma bardzo popularny teraz zwiększony prześwit. Można więc przyjąć, że będzie jej bliżej do crossovera. Również stylistyka będzie odbiegała od obecnego Megane. E-Tech Electric otrzyma znacznie nowocześniejsze i futurystyczne wzornictwo, jednak jednocześnie będzie nawiązywało do obecnej stylistyki Renault. Będzie także masywniejsze od zwykłego kompakta francuskiego producenta.

Całkowicie elektryczne Renault Megane zadebiutuje już we wrześniu

Od strony technicznej będzie to kolejny typowy przedstawiciel tego segmentu. Otrzyma silnik o mocy 217 koni, napęd na przód, a jego bateria prawdopodobnie będzie miała pojemność około 60 kilowatogodzin. Według Renault ma to zapewnić zasięg na poziomie 450 kilometrów. Możliwe, że z biegiem czasu do gamy dołączy jeszcze słabsza i mocniejsza odmiana. Megane E-Tech Electric będzie występowała w ofercie wraz ze swoim spalinowym odpowiednikiem. W związku z tym klienci Renault będą mieli do wyboru silniki benzynowe, diesla, hybrydę i elektryka. Oferta będzie więc szeroka i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowy samochód elektryczny francuskiego producenta zostanie zaprezentowany na targach w Monachium już we wrześniu tego roku. Pierwsza partia 30 sztuk została już wyprodukowana i będzie służyła testom przedprodukcyjnym. Na drogach Megane E-Tech Electric pojawi się prawdopodobnie już na początku 2022 roku. Z pewnością po pewnym czasie, elektryczne Megane całkowicie zastąpi swojego spalinowego odpowiednika.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *