Redaktor | Fotograf

Po wielu zapowiedziach, elektryczna odmiana Renault Megane w końcu trafia na rynek. Będzie to drugi elektryczny model Francuzów w gamie po malutkim Zoe. Kompakt zaoferuje zasięg na poziomie 470 kilometrów i bardzo futurystyczny design, zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

W ostatnich dniach niemal codziennie słyszymy nowe informacje na temat nowych aut elektrycznych. Docierają do nas newsy na temat prezentacji kolejnych modeli, a także o powolnym odchodzeniu od silników spalinowych. Nie inaczej postępuje Renault. Już teraz ma w swojej gamie kilka aut hybrydowych, a także elektryczne Zoe, jednak teraz przyszła pora na większy model elektryczny. Chodzi oczywiście o Megane E-Tech Electric, które jednak nie będzie identyczne jak spalinowy odpowiednik. Po wielu zapowiedziach, wiemy już, że zadebiutuje on w poniedziałek, jednak już teraz wyciekły zdjęcia nowego modelu.

Futurystyczne Renault Megane E-Tech Electric oficjalnie zaprezentowane

Powiedzieć, że stylistyka jest ciekawa, to zdecydowanie za mało. Renault znacznie wyróżniło styl elektrycznego Megane. Balansuje on na pograniczu hatchbacka i crossovera, a ponadto ma bardzo futurystyczne linie. Oczywiście, dzięki kształcie lamp i znaczkowi poznamy z jaką marką mamy do czynienia, jednak bez wątpienia jest bardzo ciekawie. Muskularna budowa także dodaje charakteru, składają się na nią duże koła i poszerzone nadkola.

Futurystyczne Renault Megane E-Tech Electric oficjalnie zaprezentowane

Również we wnętrzu doszło do znaczących zmian. Analogowe zegary oczywiście zastąpiono cyfrowymi, jednak zupełnie innymi niż w innych modelach Renault. Centralny ekran jest pionowy i także dużych rozmiarów. Na szczęście pozostawiono nieco fizycznych przycisków. Również kierownica została zaprojektowana praktycznie od podstaw. W środku nie znajdziemy typowego selektora biegów, a manetkę na kierownicy, podobnie jak w Mercedesach.

Futurystyczne Renault Megane E-Tech Electric oficjalnie zaprezentowane

Pod maską znajdziemy dwie opcje jeśli chodzi o pojemność baterii. Mniejsza będzie miała pojemność 40kWh, natomiast większa zaoferuje 60kWh. W tym drugim przypadku zasięg ma wynieść aż 470 kilometrów. Silnik napędzający przednie koła ma rozwijać około 215 koni mechanicznych. Wszystkiego dowiemy się już jutro, podczas oficjalnej premiery na targach IAA w Monachium. Na rynek elektryczne Megane ma trafić w pierwszej połowie przyszłego roku.

Foto.  Forococheselectricos

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *