Redaktor | Fotograf

Renault Megane RS najnowszej generacji przysporzył sobie wielu fanów. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ oferował wiele sportowych emocji w przystępnej cenie. Był godnym następcą historii hot-hatchy Renault. Niestety, jest również jej zwieńczeniem. Na otarcie łez, francuski producent przygotował wersję Ultime, która powstanie w ilości jedynie 1976 sztuk.

Historia hot-hatchy jest niezwykle bogata, a każdy fan motoryzacji zna takie modele jak Ford Focus RS, Volkswagen Golf GTI czy Renault Megane RS. Niestety, w obecnych czasach na rynku powoli zaczyna brakować tego typu modeli. Z rynku zniknęły między innymi Ford Focus RS, Peugeot 308 GTI czy Opel Astra OPC. Niestety, wszystko wskazuje na to, że przedstawicieli tego “gatunku” będzie coraz mniej. Już niedługo zakończy się produkcja Renault Megane RS, które ma niezwykle wielu fanów i bogatą historię. Na otarcie łez, zakończenie produkcji uświetni limitowana odmiana Ultime, która będzie głównie pakietem stylistycznym.

Renault Megane RS Ultime - zwiastun końca produkcji modelu

Z zewnątrz, Ultime będzie można poznać po wielu naklejkach w kształcie logo Renault Sport. Ponadto, ta edycja specjalna będzie dostępna jedynie w kolorach Satin Black, Pearl White, Sirius Yellow i Tonic Orange. Bez wątpienia i tak były to najpopularniejsze kolory w gamie modelu. Wiele elementów, takich jak klamki, lusterka czy obramowania szyb, zostały polakierowanych na czarno. Felgi o oznaczeniu Fuji mają 19 cali i są czarne. Za nimi można znaleźć czerwone zaciski hamulcowe Brembo. We wnętrzu można znaleźć plakietki informujące o tym, z jaką wersją mamy do czynienia. Znajdziemy tam też informację o numerze wersji specjalnej.

Renault Megane RS Ultime - zwiastun końca produkcji modelu

Pod względem technicznym, Ultime otrzyma silnik identyczny jak w zwykłym Megane RS. Oznacza to, że wersja specjalna rozwinie moc 300 koni mechanicznych i 420 niutonometrów. Limitowana edycja będzie dostępna jedynie z automatem EDC. Ultime korzysta ze sportowego zawieszenia wersji Cup, a także otrzyma system czterech kół skrętnych i dyferencjał Torsena. RS Ultime zastąpi w gamie zwykłą odmianę RS i RS Trophy. Powstanie jedynie 1976 sztuk limitowanej wersji. Następca, jeśli powstanie, będzie w pełni elektryczny.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *