Redaktor | Fotograf

Mercedes ma znakomitą tradycję w Formule 1. Ostatnie lata były długim pasmem sukcesów niemieckiego producenta. W związku z tym zawsze istnieje motyw, aby stworzyć wersję specjalną, która ma uczcić te sukcesy. Tym razem padło na model AMG SL 63, który otrzymał pakiet nawiązujący do bolidu Mercedesa. Powstanie jedynie 100 sztuk tej limitowanej edycji.

Wiele modeli Mercedesa otrzymało już odmiany nawiązujące do bolidów F1 tego producenta. W pamięć najbardziej zapadły A45 Petronas Edition czy C63 S F1 Edition. Tym razem przyszła pora na coś z otwartym dachem, czyli model SL 63 Roadster. Otrzyma on pakiet Motorsport Collector Edition, który będzie wyróżniał się unikatowym malowaniem i dodatkami. W połączeniu z tym, że nakład będzie bardzo limitowany, szykuje się faktycznie pożądana wersja, na którą z pewnością znajdzie się wielu chętnych. Niestety, limitowana edycja trafi jedynie do stu właścicieli.

Mercedes-AMG SL 63 Motorsport Collector Edition — dla fanów F1

Z zewnątrz w oczy rzuca się przede wszystkim efektowne malowanie modelu. SL 63 Motorsport Collector Edition otrzymał srebrny lakier, który w tylnej części płynnie przechodzi w czarny. Są to oczywiście barwy zespołu Mercedesa w F1. Sporo elementów, takich jak listwy boczne, obramowania 21-calowych obręczy czy element zderzaka otrzymały wykończenie w lakierze Petronas Green. W standardzie SL w limitowanej wersji otrzymuje pakiet aerodynamiczny, a także pakiet Night, dzięki któremu wiele elementów jest wykończonych na czarno. We wnętrzu znajdzie się plakietka przypominająca o tym, że mamy do czynienia z wersją specjalną.

Mercedes-AMG SL 63 Motorsport Collector Edition — dla fanów F1

Pod względem technicznym, SL 63 Motorsport Collector Edition nie różni się od standardowej wersji. W związku z tym, pod maską znajdziemy V8 o mocy 585 koni mechanicznych i momencie obrotowym 800 niutonometrów. Przyspieszenie do setki zajmuje jedynie 3,6 sekundy. W związku z dużą limitacją produkcji wynoszącą jedynie 100 sztuk zapewne klienci znajdą się niezwykle szybko. Tego typu model może być świetnym uzupełnieniem kolekcji, ale jest także dobrym pomysłem na klasyczne i praktyczne daily.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *