Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Talisman to ważny model dla Renault, lecz statystyki mówią jasno – coś trzeba zmienić i to szybko, bo zakończymy na jednej generacji i to na minusie

Renault Talisman wchodząc na rynek wywołało nie małe zamieszanie, lecz sprzedaż nie była taka na jaką liczyło Renault. Model wprowadził powiew świeżości oraz zaoferował wysoki poziom wykończenia pod banderą francuskiego producenta. W zeszłym roku do gamy dołączył silnik z Megane RS o mocy 225 KM i tym samym Talisman stał się dobrą alternatywą dla niemieckiej konkurencji. Teraz jednak czas na facelifting, który przechodzi cała gama Renault i właśnie został przyłapany najnowszy model podczas testów we Francji.

Talisman

Co konkretnie się zmieniło? Tak naprawdę zmiany są niewielkie i obejmują przeprojektowane przednie lampy oraz atrapę chłodnicy, a z tyłu widać również nowe lampy i lekko zmodyfikowany zderzak. Jednak ciekawie wygląda dosyć nietypowa rura wydechowa umieszczona pod zderzakiem. Jej wygląd może sugerować, że zobaczymy nowy silnik wraz z faceliftingiem lub Renault testuje nowy system redukcji spalin dla silnika Diesla, aby dostosować go do wymagań Unii Europejskiej. Nie powinno zdziwić jeśli Renault postawi na jakąś mniejszą jednostkę o mocy 130 KM, ale większe prawdopodobieństwo jest, że działanie ma na celu zmniejszenie emisji CO2 dla całej gamy silnikowej.

Talisman

Odświeżony Talisman ma zadebiutować już w połowie 2020 roku i nie jest wykluczone, że Renault połączy kilka premier w całość. Odświeżenie gamy modelowej dobiega już końca, bo wiele pojazdów zostało już zaprezentowanych, a cała reszta znajduje się w fazie testów. Oczywiście do salonów trafi zarówno wariant kombi jak i sedan, czyli dokładnie to samo co widzimy obecnie. Na temat cen nie mamy żadnej informacji, lecz ważne w tej kwestii jest miejsce, które zajmuje Talisman w rankingach sprzedaży. Siódma pozycja może nie zadowalać zarządu, więc mogą szykować się małe obniżki i promocje w salonach na ten model.

Talisman

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *