Dzisiejszego wieczoru Michael Andretti, a konkretniej jego ojciec, rzucił informacyjną bombę – jego zespół ma wejść do F1 w 2024 roku!

Plotki o pojawieniu się w Formule 1 nowych producentów bądź zespołów pojawiają się cyklicznie co kilka miesięcy. Z uwagi jednak na naprawdę ogromne koszty stworzenia całej infrastruktury wokół teamu w królowej sportów motorowych, a także na naprawdę spore opłaty za wstęp do tego świata, najczęściej mówi się o przejęciach istniejących już zespołów. Taka sytuacja miała miejsce dla przykładu w 2021 roku, kiedy to Michael Andretti prowadził bardzo zaawansowane rozmowy z szefostwem zespołu Alfa Romeo, który wywodzi się z teamu Sauber. Plany dotyczące stworzenia przez Amerykanina własnej ekipy na bazie szwajcarskiego zespołu spełzły jednak na niczym, co najwyraźniej nie zniechęciło Andrettiego. Jego ojciec, Mario Andretti, czyli Mistrz Świata F1 z 1978 roku ujawnił czwartkowego wieczoru, iż jego syn rozpoczął proces tworzenia swojego teamu F1!

Michael złożył wniosek do FIA, aby wystawić swój nowy zespół F1 w 2024 roku. Jego team, Andretti Global, posiada zasoby i spełnia wszystkie kryteria. Czeka aktualnie na decyzję FIA.

Mario Andretti

Tweet legendarnego amerykańskiego kierowcy wzbudził ogromne zamieszanie w mediach, lecz wygląda na to, że ojciec Michaela Andrettiego trochę za szybko puścił parę z ust. Andretti Autosport bowiem niemal od razu ogłosiło, iż nie zamierza komentować sprawy. Nie minęło jednak pół godziny, a dziennikarka Jenna Fryer przekazała oficjalne stanowisko ekipy, potwierdzające złożenie wniosku do FIA.

To bardzo duży krok w kierunku pojawienia się w padoku Formuły 1 jedenastego zespołu, co patrząc na reakcje w sieci jest informacją, która bardzo cieszy fanów tego sportu. Jeżeli wszystko pójdzie od tej chwili zgodnie z planem, już za dwa lata na gridzie powinien zadebiutować zespół Andretti Global, za co oczywiście mocno trzymamy kciuki.

Michael Andretti, podobnie jak jego ojciec, również jest kierowcą wyścigowym z epizodem w Formule 1. 59-letni Amerykanin występował w 1993 roku w barwach… McLarena. Po 13 wyścigach stracił jednak fotel w brytyjskiej stajni po tym, jak zdobył zaledwie 7 punktów oraz jedno podium – w swoim ostatnim starcie dla ekipy z Woking. Wcześniej punktował zaledwie dwukrotnie. Andretti jest również mistrzem serii CART z 1991 roku.

Michael Andretti F1

Foto. materiały prasowe serii F1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *