Redaktor | Fotograf

Ostatnio BMW zaskoczyło nas nie tylko premierą kontrowersyjnej nowej generacji Serii 7, ale także zapowiedzią M3 w odmianie Touring. A co gdyby połączyć obie te koncepcje i stworzyć luksusowy model w praktycznej odmianie? Taka odmiana nigdy nie powstała i prawdopodobnie nie powstanie, jednak dzięki temu renderowi możemy zobaczyć, jak taka wersja mogłaby wyglądać.

Nowe BMW Serii 7 to jedno z najbardziej kontrowersyjnych aut ostatnich lat. Bawarczycy prawdopodobnie nie byliby sobą, gdyby nie spolaryzowali fanów motoryzacji nowym designem. Tak było w przypadku nowej Serii 4, a także liftingu X7. Jednak Seria 7 od zawsze była na szczycie gamy modelowej i wyznaczała nowe trendy. Jednak co by było, gdyby BMW zdecydowało się poszerzyć gamę nadwoziową luksusowego modelu o wersję Touring? X-Tomi Design przygotował render, dzięki któremu możemy ujrzeć, jak taki model prawdopodobnie by wyglądał.

Nowe BMW Serii 7 w wersji Touring - jeszcze bardziej kontrowersyjne?

Bez wątpienia nowa Seria 7 w takim nadwoziu byłaby niesamowicie duża. Kontrowersyjny design w praktycznym nadwoziu kombi z pewnością znalazłoby swoich fanów. Zwłaszcza w połączeniu z nowoczesną technologią modelu. W środku znajdziemy w końcu 31-calowy ekran, pełniący rolę wyświetlacza inforozrywki dla drugiego rzędu siedzeń. Rolę praktycznego luksusowego modelu w gamie BMW pełni już jednak X7. Pomimo tego, w dobie dominacji SUVów, miło zobaczyć jakąś odmianę, przynajmniej w formie renderu.

Nowe BMW Serii 7 w wersji Touring - jeszcze bardziej kontrowersyjne?

Jednak czy BMW Serii 7 Touring ma szansę trafić na drogi? Niestety, raczej nie ma takiej możliwości. Auto nie ma najmniejszego sensu ekonomicznego, zwłaszcza przy obecności w gamie modelu X7. Ponadto, nigdy w historii BMW nie stworzyło Serii 7 w takim nadwoziu. Jednak trzeba przyznać, że 760i Touring mogłoby być świetnym sposobem na szybkie i praktyczne poruszanie się. Niestety, jedynym sportowym kombi w gamie BMW pozostanie prawdopodobnie nowe M3 Touring. Pomimo tego, nowa wersja jest sporym i pozytywnym zaskoczeniem. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery tego modelu, jednak prawdopodobnie nastąpi ona już pod koniec tego roku.

Render: X-Tomi Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *