Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nikt chyba się nie spodziewał, że nowa Dacia Logan będzie wyglądać tak dobrze i tak sportowo, jak na jeden z tańszych samochodów na rynku

Minęły już prawie dwa tygodnie od momentu, w którym Dacia weszła szturmem na rynek z modelami Logan, Sandero i Sandero Stepway w nowej odsłonie. Debiut na pewno udany, sukces wizerunkowy osiągnięty, ale pytanie co dalej? Logan ma być bezpośrednim rywalem dla Skody Octavii – tak, Dacia będzie walczyć z Octavią. Okej, jest to do zrobienia, chociaż różnica cenowa może być znaczna pomiędzy autami. Może, ale nie musi, bo choć wstępnie mówi się o pozostaniu Dacii na obecnym poziomie cenowym, tak rzeczywistość we współpracy z kosztami produkcji może ten stan rzeczy brutalnie zweryfikować. Mamy jednak nadzieję, że Dacia dalej będzie tania, bo taki jest tej marki sens. Jednak czy ktoś słyszał cokolwiek od momentu premiery trzeciej generacji o takim aucie jak Dacia Logan MCV?

Dacia Logan MCV

Okazuje się, że chyba właśnie nie. Zarówno pierwsza jak i druga generacja Logana miały taką wersję w gamie, więc MCV nie jest niczym nowym. Można rzec, że to pewnego rodzaju znak rozpoznawczy tego modelu. Jeśli ktoś nie jest do końca w temacie to Logan MCV jest autem, które łączy w sobie cechy kombi i kombivana, a do tego kosztuje mało i da się przez to lubić. Mimo to na razie nie słychać nic ze strony producentach o planach stworzenia takiego auta. My jednak możemy wyobrazić sobie taką konstrukcję w nowym wydaniu dzięki grafice stworzonej przez X-Tomi Design. Wygląda to co najmniej ciekawie, podobnie jak cała nowa stylistyka marki, więc powinno się udać.

Dacia Logan

Jeśli czujecie niedosyt to mamy dwie inne propozycje. Powyżej znajduje się Logan Coupe, czyli taka wersja “premium” z nutą elegancji. Nie jest to zły pomysł, ale do Dacii pasuje co najwyżej sedan, auto w stylu Megane GrandCoupe. Wtedy mamy nieco lepszą sylwetkę, ale dalej korzystne proporcje, które są praktyczne dla użytkownika. Jeśli to wciąż za mało to na koniec zostawiliśmy prawdziwy hit – Logan Pick-up i co ciekawe, takie auto powstało już w pierwszej generacji. Przypomina teraz nieco Holdena, którego wykończyło GM, ale ma w sobie ta Dacia to coś. Może kolor tylko zmienić, chociaż czy ja wiem… Jak się bawić to na całego, nawet jeśli mowa o Dacii.

Dacia Logan

Foto. X-Tomi Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *