Morbidelli

Franco Morbidelli z zespołu Petronas Yamaha SRT weźmie udział w Rajdzie Monza, ostatniej rundzie sezonu WRC w Hyundaiu i20 R5 w klasie WRC3.

Morbidelli pojedzie Hyundaiem i20 R5 w kategorii WRC 3 i będzie reprezentował ekipę Hyundai Rally Team Italia. Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, kiedy jeden z zawodników MotoGP bierze udział w wyścigach na czterech kółkach. Idealnym przykładem jest chociażby zeszłoroczny debiut za kierownicą Audi w serii DTM Andrei Dovizioso. Natomiast w 2018 roku Marc Marquez i Dani Pedrosa odbyli test bolidem Red Bull Racing na Red Bull Ringu.

Jestem zelektryzowany możliwością wzięcia udziału w prawdziwej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. To będzie niesamowita szansa, aby znaleźć się wśród najlepszych kierowców na świecie i rywalizować w innym sporcie. To będzie niezła zabawa, będę musiał szybko nauczyć się wielu szczegółów i nie będzie łatwo przystosować się do dwóch dodanych kół w tak krótkim czasie. Kiedy zadzwonił do mnie Matteo Ballarin [prezes WITHU], nie zastanawiałem się nad tym dwa razy. Są to szanse, które zdarzają się kilka razy w ciągu życia.

Franco Morbidelli
Morbidelli

Nasz program w WRC z WITHU często się zmieniał z powodów, które wszyscy znamy, ale zakończenie sezonu w Monza również z Franco Morbidellim w drużynie będzie niezwykłe. To będzie duże wyzwanie dla całego zespołu, ale jestem pewien, że będzie to również dobra zabawa.

Riccardo Scandola

Trudno stwierdzić, czy ujrzymy podczas Rajdu Monza także Valentino Rossiego. Dziewięciokrotny Mistrz Świata bardzo często bierze udział w tym rajdzie. Jednak tym razem Doctor jeszcze nie określił się co do wzięcia w nim udziału.

Dla Franco Morbidelliego trwający sezon jest bardzo dobry. Włoch wygrał aż trzy wyścigi i będzie walczyć w finałowej rundzie na torze Autodromo Internacional do Algarve o tytuł wicemistrza w klasie królewskiej. Włoch o to miano rywalizuje ze swoim kolegą z zespołu, Fabio Quartararo, zawodnikiem Monster Yamahy, Maverickiem Vinalesem, Alexem Rinsem z Suzuki i Andreą Dovizioso reprezentującego Ducati.

Rajd Monza odbędzie się w dniach 3 – 6 grudnia.

Franco Morbidelli

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *