Redaktor | Fotograf

Okazuje się, że to w Europie zadebiutuje Volkswagen ID.4 Coupe, a klienci z innych kontynentów będą musieli obejść się smakiem.

Volkswagen wprowadza na rynek coraz to więcej modeli elektrycznych. Biorąc pod uwagę, że są to auta najbardziej popularne w Europie oraz USA, oczywistym jest, że to na tych kontynentach oferta będzie najszersza. Niedawno zauważony Volkswagen ID.4 Coupe (możliwe, że będzie się nazywał ID.5), będzie jednak oferowany jedynie w Europie. Klienci z USA czy z innych rejonów będą musieli się zadowolić jedynie tradycyjnym SUV-em ID.4, lub hatchbackiem ID.3, który został okrzyknięty najbardziej rewolucyjnym modelem marki od czasu Golfa.

Volkswagen ID.4 Coupe

Volkswagen dzieli teraz swoją ofertę pomiędzy samochody spalinowe i całkowicie elektryczne. Powoli budują się także nowe fabryki, dzięki którym w niedługiej przyszłości niemiecki producent będzie mógł produkować coraz więcej modeli w większych ilościach. Według założeń Volkswagena, do 2023 roku ma wyprodukować aż milion modeli całkowicie elektrycznych. Jednak nie każdy model trafi na rynki na całym świecie, głównie z powodów ekonomicznych. Podobnie jest z ID.4 Coupe, który najlepiej wpasowuje się w obecne europejskie trendy. 

Wszystko zostało już potwierdzone przez szefa działu e-mobility Volkswagena, Thomasa Ulbricha. To pokazuje, że Volkswagen stara się wszystko dokładnie przekalkulować. Producent nie chce wydawać modeli tam, gdzie nie przyniosą one dużego zysku i nie będą modne. ID.4 Coupe będzie dzielił gamę silnikową ze zwykłym ID.4 co również pomoże w ograniczeniu kosztów produkcji. W przypadku aut elektrycznych ma to duże znaczenie, bo dla wielu klientów ceny wciąż są zaporowe. Każdy producent dąży więc do jej zmniejszenia na różne sposoby. Wobec tego Volkswagen nie chce oferować niepotrzebnie modeli na zbyt wielu rynkach.

Volkswagen ID.4 Coupe

ID.4 Coupe zapowiada się na naprawdę ładne auto. Jednak nie każdemu spodoba się kształt SUV-a coupe, dlatego więc w gamie znajdzie się także klasyczny SUV. Silnik powinien zapewnić dobre osiągi i zasięg, a możliwe że w przyszłości doczekamy się również mocniejszych wersji. Jednak nie ma wątpliwości co do tego, że auto będzie oferowane jedynie w Europie.

Render: Kolesa.ru

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *