Redaktor | Fotograf

Volkswagen nie zamierza zwalniać. Choć o ID.6 było wiadomo już od dawna, teraz wyciekły oficjalne zdjęcia nowego elektryka z Niemiec.

Volkswagen ma już w ofercie jednego elektrycznego SUV’a. Jest nim ID.4, jednak jest on o wiele mniejszy od nadchodzącego modelu. Nowy elektryk niemieckiej marki będzie 7-osobowym rodzinnym SUV’em, co pozwoli marce na dotarcie do nowych klientów. Będzie to jeden z większych modeli elektrycznych na rynku, póki co, w przeciwieństwie do mniejszych aut elektrycznych, w swoim segmencie nie ma zbyt wielkiej konkurencji. Nowy ID.6 wygląda dość zachowawczo jak na auto elektryczne i nie prezentuje ekstrawaganckiej stylistyki.

https://www.youtube.com/watch?v=SUJQNKr7Y-M&feature=emb_title&ab_channel=PlanetCarNews

Z zewnątrz auto nie krzyczy, że jest autem elektrycznym. Zdradzają to jedynie niektóre szczegóły. ID.6 nawiązuje do pozostałych modeli elektrycznych z gamy Volkswagena, zwłaszcza z tyłu. Nie udaje lżejszego niż faktycznie jest, a wręcz pokazuje swoją masywność przez szerokie nadkola i zderzaki. Z przodu w oczy rzucają się duże lampy LED i charakterystyczny dla Volkswagena pas między nimi. W ofercie z pewnością znajdą się duże możliwości personalizacji auta.

Volkswagen ID.6

Pomimo dużo większych rozmiarów, auto jest oparte na tej samej platformie co ID.4, czyli MEB. Nieznane są jeszcze dokładne dane techniczne auta, jednak pod maską w podstawowej wersji powinniśmy mieć do dyspozycji moc 204 koni. Nieznany jest zasięg auta, jednak powinien wystarczyć na przejechanie kilkuset kilometrów na jednym ładowaniu, podobnie jak w innych modelach Volkswagena. Waga ID.6 to niemal 2300 kilogramów, więc zapewne w przyszłości będziemy mogli się spodziewać również mocniejszych wersji, zapewniających lepsze osiągi niż dość słaba podstawowa wersja.

Volkswagen ID.6

Nowy ID.6 powinien pojawić się na rynku już niedługo. Niestety jego dostępność będzie ograniczona jedynie do rynku chińskiego. Może jeśli odniesie tam sukces, zapadnie decyzja o oferowaniu go na pozostałych rynkach. Niestety, poza wyciekiem zdjęć, Volkswagen póki co nie zdradza większej ilości szczegółów na temat nowego modelu. Z pewnością nie jest to też ostatnie słowo niemieckiej marki na temat elektryków, w związku z czym już niedługo zaprezentowane zostaną kolejne modele.

Film: Planet Car News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *