Redaktor | Fotograf

Chorwacki producent nie oszczędza testowych egzemplarzy swoich modeli. Tym razem sprawdzano zawieszenie Rimaca C_Two.

Rimac dopracowuje swój nowy supersamochód w najmniejszych szczegółach. Pomimo tego, że auto wejdzie do produkcji dopiero za kilka miesięcy, producent wyprzedał już wszystkie samochody z pierwszego rocznika produkcji. W związku z tym, ma on dodatkową motywację, aby auto okazało się hitem. Prawdopodobnie tak właśnie się stanie. Pomimo tego, że marka została założona niedawno i nie ma długiej tradycji w produkcji takich aut, patrząc po liczbie zamówień złożonych przed rozpoczęciem produkcji, już zdobyła duże zaufanie klientów. Teraz odbywają się testy Rimaca C_Two.

Model C_Two przeszedł już testy zderzeniowe, został przetestowany w tunelu aerodynamicznym, a także odbył już jazdy na torze. Te ostatnie z pewnością były szczególnie przydatne, ponieważ Rimac projektuje to auto właśnie z takim przeznaczeniem. Projektując zawieszenie, trzeba jednak pójść na pewien kompromis i przystosować auto również na zwykłe drogi. Chorwacki producent współpracuje w tej kwestii z inżynierami firmy KW Suspension. Firma z takim doświadczeniem powinna skutecznie pomóc dostosować zawieszenie pod każde warunki.

Rimaca C_Two

C_Two wyposażono w technologię pozwalającą na aktywne zmiany wysokości pojazdu, korzystając z czujników znajdujących się w aucie. Samochód wyposażono też w elektrycznie regulowane amortyzatory. Powinny zapewnić odpowiednie możliwości regulacji między wygodą w trasie, a dokładnością wymaganą podczas jazdy na torach wyścigowych. Testy z pewnością pomogą ustawić odpowiednio zawieszenie i dostosować tryby jazdy pod każde warunki.

Rimaca C_Two

Rimac nie zdradza na razie dokładnej daty premiery C_Two, jednak możemy się tego spodziewać w ciągu kilku nadchodzących miesięcy. Jeśli wszystko w tym aucie będzie dopracowywane tak intensywnie jak zawieszenie, możemy być spokojni, że będzie to bardzo ciekawy samochód elektryczny. Wszystko wskazuje, że przebije sukces poprzedniego modelu Rimaca. Sam wygląd pojazdu jest bardzo efektywny, a przy tym przyjemny dla oka. Auto powinno być jednym z najszybszych i najlepszych aut elektrycznych w swojej klasie. W jednym ze swoich odcinków o aucie opowiada także sam Nico Rosberg.

Film: RimacAutomobili

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *