Honda

Honda startuje w Klasie Królewskiej od 1959 roku, stworzyła niesamowitą historię. Dzisiaj oficjalnie ogłoszono pozostanie w serii do 2026 roku.

Honda tworzy niesamowitą historię w Klasie Królewskiej. Zdobyli wiele tytułów (25 wśród zawodników) z legendami takimi jak: Valentino Rossi, Michael Doohan, czy Marc Marquez. Zwyciężyli w wyścigach łącznie we wszystkich kategoriach 800 razy. Ostatni sezon w MotoGP nie był zbytnio udany, a to za sprawą poważniej kontuzji Marca Marqueza. Poważnie złamana ręka wykluczyła go z niemal całego sezonu. W tym roku powinni z powrotem walczyć o najwyższe cele, ponieważ Hiszpan powinien wyleczyć swój uraz. Dodatkowo możemy ostrzyć sobie zęby na kontynuacje zaciekłych bojów z innymi zespołami jak np. Ducati, za sprawą przedłużenia umowy na starty w Klasie Królewskiej do 2026 roku.

Po pierwsze, chciałbym wyrazić szacunek i wdzięczność Carmelo Ezpelecie i wszystkim w Dorna Sports za ich ciężką pracę przy organizacji wyścigów podczas pandemii COVID-19. Bardzo się cieszę, że przedłużyliśmy nasz kontrakt na starty w MotoGP do 2026 roku. Honda bierze udział w Mistrzostwach Świata FIM Grand Prix od 1959 roku. W zeszłym roku wygrała 800. Grand Prix. Uważamy, że ​​wyścigi MotoGP są niezbędne dla naszych sportów motorowych. MotoGP to szczyt wyścigów motocyklowych i pozwala nam rozwijać różne technologie, a poprzez zaciekłą konkurencję uczyć naszych inżynierów i pielęgnować ich umiejętności. Dzięki tym inżynierom pracującym nad rozwojem pojazdów produkcyjnych Honda może tworzyć lepsze produkty dla swoich klientów. Będziemy nadal oferować spełnienie marzeń i radość swoim klientom na całym świecie poprzez sporty motorowe, w tym MotoGP.

Noriaki Abe

Jak widać Honda to wielki skarb i brak tego producenta w stawce MotoGP byłby dużą stratą dla wszystkich.

Honda
HRC Announces Takaaki Nakagami Contract Extension

To ważne ogłoszenie jest wielką dumą dla MotoGP. Honda jest jednym z pierwszych nazwisk, które przychodzą nam na myśl, gdy myślimy o wyścigach motocyklowych. Japoński producent był tak ważną częścią przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Mistrzostw Świata FIM MotoGP, a to odnowienie umowy jeszcze bardziej wzmacnia zaangażowanie obu stron.

Carmelo Ezpeleta

Foto: materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *