Alfa Romeo, DS i Lancia, czyli części składowe nowego koncernu Stellantis rozpoczęły współpracę nad nową generacją samochodów premium.

Niecały miesiąc temu rozpoczęła się nowa era w dziejach grup FCA oraz PSA. Powstała w wyniku tej fuzji koncern Stellantis zamierza dać szansę każdemu z producentów wchodzących w skład grupy szansę na rozwój. Alfa Romeo, DS oraz Lancia, które nawiązały współpracę, mają być jedną z części składowych tego planu. Te trzy marki rozpoczęły pracę nad nową generacją pojazdów, która zadebiutuje w 2024 roku. Mają one posiadać ekskluzywne technologie, a także jednostki napędowe, które nie będą dostępne w bardziej popularnych modelach koncernu Stellantis.

Pracujemy z naszymi kolegami z Włoch nad specjalnymi modułami, jednostkami napędowymi i funkcjami, które będą odróżniać marki premium od tych bazowych.

Marion David, wiceprezydent ds. produktów w DS Automobiles

Nie posiadamy dokładnych informacji na temat tego, jakie dokładnie samochody powstaną w wyniku tej współpracy. Pokazuje to jednak, że wyżej wspomniani producenci mają oferować modele, które będą odróżniać się od reszty grupy Stellantis. Te samochody są aktualnie projektowane i mają pokazać pełen potencjał koncernu, a także uzasadnić fuzję, która miała miejsce.

Alfa Romeo

Te samochody, które są aktualnie rozwijane, nie zostaną porzucone i mają być wprowadzone na rynek. Potem podczas kolejnej generacji skupimy się na osiągnięciu synergii, która uzasadni fuzję.

Marion David, wiceprezydent ds. produktów w DS Automobiles

Największą niewiadomą jest Lancia. Włoska marka w tym momencie oferuje zaledwie jeden model, który w sprzedaży dostępny jest tylko we Włoszech. Mowa o modelu Ypsilon, który w najbliższym czasie otrzyma facelifting. Nie wiadomo czy Stellantis zdecyduje się utrzymać ten model funkcjonowania, czy wprowadzi do oferty producenta takich klasyków jak Stratos i Delta Integrale, większą różnorodność. Mimo wielu minusów takiego planu biznesowego okazuje się on skuteczny. Rok temu Lancia w Europie sprzedała więcej samochodów niż Alfa Romeo. Czego oczekujecie po współpracy tych trzech producentów? Alfa, DS i Lancia zaproponują coś przełomowego, czy jest to jedynie pompowanie balonika.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *