Mercedes

Mercedes napotkał problemy z przygotowaniem silnika na sezon 2021. Mistrzowie Świata z Brackley apelują jednak o zachowanie spokoju.

Mercedes był bezkonkurencyjny w ostatnich latach, wygrywając klasyfikacje konstruktorów siedem razy z rzędu. Informacje o problemach przygotowawczych nie powinny jednak martwić fanów. Nie jest to, co prawda nowość dla Mercedesa, ponieważ problemy z konstrukcją silnika pojawiły się również w poprzednim roku. Wtedy jednak zespół miał znacznie więcej czasu, ze względu na sytuację pandemiczną, która opóźniła start sezonu aż do lipca. Teraz mają nie wiele ponad miesiąc, a nowe przepisy, które ograniczają czas możliwy do spędzenia na hamowni, jeszcze bardziej komplikują sytuacje.

Mercedes

Oznacza to, że musimy wyciągnąć jak najwięcej z hamowni oraz upewnić się, że jesteśmy w pełni produktywni, aby czerpać możliwie jak najwięcej wiedzy o wydajności i niezawodności silnika, w każdej możliwej sekundzie.

Hywel Thomas

Thomas to człowiek odpowiedzialny za stworzenie silnika Mercedesa w tym sezonie. Pomimo problemów uspokaja i zapewnia, że każdy z nich zostanie rozwiązany na czas.

Mamy pewne problemy z jednostkami napędowymi z pełną tego świadomością. Wiemy, jak naprawić każdy z nich. Jestem przekonany, że zdążymy przed pierwszym wyścigiem.

Hywel Thomas

Problemem może być również nowy przepis zakazujący modyfikacji jednostek napędowych podczas sezonu. Oznacza to, że Mercedes musi dopiąć wszystko na ostatni guzik przed wyścigiem w Bahrajnie.

Mercedes

Jest to również pierwsza zima, w której przygotowaliśmy się tylko na jedno ulepszenie na cały sezon. Musimy, więc skupić się na silniku, który trafi do pierwszego wyścigu, podczas gdy w poprzednich sezonach byliśmy w stanie podzielić to na różne pakiety dla każdej jednostki napędowej.

Hywel Thomas

Margines błędu został zatem zmniejszony praktycznie do zera. Thomas dodaje, że “muszą wyciągnąć z silnika maksimum i upewnić się, że jest niezawodny.” Pierwsza partia silników została już wysłana do zespołów. Jednym z nich McLaren, który po paru latach przerwy wznowił współpracę z Mercedesem. Już 28 marca czy McLaren podjął dobrą decyzję. Czy możemy zatem spodziewać się przerwania dominacji srebrnych strzał? Czas pokaże. Jest to jednak mało prawdopodobne, patrząc na ogromny profesjonalizm, jakim cechował się mercedes w ostatnich latach.

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *