Lando Norris

Lando Norris wierzy, że silnik Mercedesa zdecydowanie lepiej będzie się spisywać w bolidzie McLarena niż ten, który otrzymali od Renault.

Ekipa prowadzona przez Zaka Browna poinformowała w końcówce 2019 roku, że od 2021 ich dostawcą silników nie będzie już Renault, lecz Mercedes. Poprzednia relacja tej ekipy z niemieckim dostawcą silników trwała aż 19 lat. Podczas tej współpracy, McLaren zdołał wygrać trzy tytuły mistrzowskie kierowców (Mika Hakkinen 1998/99 oraz Lewis Hamilton w roku 2007). Ostatnie lata angielskiej ekipy to same wpadki, jeśli chodzi o wybór dostawcy silnika. Od 2015 ponownie złączyli siły z Hondą i ta relacja nie przyniosła efektów jak z przełomu lat 80/90. Lando Norris jest przekonany, że ponowna współpraca z Mercedesem może bardzo pomóc jego zespołowi w rozwoju.

Lando Norris

Ogólnie wydaje mi się, że są lepsi od Renault. Na pewno mają więcej mocy, są niezawodni i także są „wygodniejsi”. Ogółem są po prostu lepsi. Wszystkiego dokładnie nie wiem i pewne jest to, że są jakieś minusy. Mamy bardzo dobrą relację z Renault, wszystko mieliśmy z nimi ułożone, ale zmiana byłą potrzebna i musimy od nowa wiele się nauczyć. Pierwsze miesiące to będzie po prostu nauka oraz przyzwyczajanie się do nowego sprzętu, to będzie zadanie dla nas kierowców, oraz inżynierów i całego sztabu. Jestem pewien, że cały zespół wykona świetną robotę.

Lando Norris

Lando oznajmił, że przez większość sezonu miał lekkie problemy z okiełznaniem MCL35. Te trudności nie znikną…MCL35M, czyli maszyna McLarena na 2021, również będzie miała podobne wady, co zeszłoroczna konstrukcja. Brytyjczyk dodał, że zmiana silnika również pomoże zespołowi w większym zrozumieniu auta.

MCL35M

Nasz samochód czasem był nie do okiełznania. Było wiele pozytywnych chwil, ale niestety nie uciekło się od tych negatywnych. Musimy jeszcze popracować nad wieloma rzeczami w roku 2021. Dobrze jest mieć problemy, ponieważ musimy pracować i możemy znaleźć coś nowego, co może nam pomóc.

Lando Norris

McLaren ostatnie dwa lata może zaliczyć do bardzo udanych. Zespół wydobył się z dołka i zaczął walczyć o bardzo wysokie pozycje. W przyszłym sezonie będą zasilani przez jednostkę Mercedesa, która także na pewno pozytywnie wpłynie na tempo MCL35M.

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *