Marco Wittmann

Marco Wittmann kierowca BMW podczas dzisiejszego wyścigu na torze Nurburgring, wywalczył swoje drugie podium w tym sezonie

Marco Wittmann to z pewnością nietuzinkowy kierowca. Już w kwalifikacjach kierowca BMW potwierdził swoją niezłą formę, kiedy zajął w nich czwarte miejsce. Niemiec potwierdził swoją dobrą dyspozycję w czasie wyścigu i dzięki dobrej strategii oraz niewielkiej ilości szczęścia (po dosyć szalonym ataku w celu wyprzedzenia Rene Rasta, obrócił się Robin Frijns który jechał na trzeciej pozycji), kierowca reprezentujący markę z Monachium w pełni zasłużenie stanął na podium. Chociażby z tego faktu bardzo zadowolony jest Jens Marquardt, szef zespołu BMW, który także zauważył mały postęp dokonany przez zespół.

Gratulacje dla Marco Wittmanna! Po udanej sesji kwalifikacyjnej pojechał naprawdę dobry wyścig, jednak trzeba przyznać że miał odrobinę szczęścia. Nico Mueller jechał dzisiaj wyraźnie w innej klasie, ale jako że pięć naszych samochodów dojechało w pierwszej dziesiątce, możemy z całą pewnością powiedzieć że to bardzo dobry wynik. Powoli zbliżamy się (do Audi). Niemniej jednak musimy poczynić większe postępy i ponownie przyjrzeć się naszemu zarządzaniu tempem. Podsumowując poprawiliśmy tempo, ale to jeszcze za mało, więc jutro znów będziemy atakować ”.

Jens Marquardt
Marco Wittmann

Sam zainteresowany, który dał powód do radości swojemu przełożonemu również postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami.

Jak na razie jest to dla nas dobry weekend. Jechaliśmy przez większość wyścigu na czwartej pozycji, lecz mieliśmy trochę szczęścia, które pomogło nam stanąć na podium. Niemniej jednak zdecydowanie satysfakcjonujące jest ponowne pojawienie się na podium i zdobycie bardzo ważnych punktów. Oczywiście w niedzielę znów damy z siebie wszystko!

Marco Wittmann

Dobry wynik wziął się także z tego, iż Niemiec bardzo dobrze czuje się na tym torze. Wittmann w przeszłości wygrywał w Nurburgu. Ponadto kierowca BMW od 2016 r. przynajmniej raz staje na podium podczas weekendu DTM, rozgrywanego na Nurburgringu. W związku z tym reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, również jutro powinien rywalizować o czołowe miejsca.

Foto: Materiały prasowe BMW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *