Marc Marquez powoli wraca do formy. Hiszpan w ubiegły weekend jeździł na motocyklu Hondy po torze Portimao.

Marc Marquez przeszedł długą i nieprzyjemną drogę. Jednak dla Hiszpana już chyba najgorszy okres w karierze minął. Zawodnik Repsol Hondy pod koniec poprzedniego sezonu nabawił się poważnej kontuzji po rundzie w Misano, gdzie odniósł jak do tej pory ostatnie zwycięstwo. Wydawał się, że już najgorsze, czyli osłabiona prawa ręka to przeszłość. Faktycznie z ręką już nie ma problemu. Niestety pojawił się dawny uraz związany z podwójnym widzeniem. Na szczęście Hiszpan wykurował się i już przygotowuje się do nowego sezonu MotoGP.

Czuje się świetnie, jestem bardzo szczęśliwy, po pierwsze, że wróciłem na tor, a także dlatego, że byliśmy w stanie potwierdzić wrażenia, które miałem na motocyklu motocrossowym tutaj z maszyną MotoGP. To wspaniałe uczucie, uczucie ulgi, ponieważ kiedy jechałem, nie miałem żadnego dyskomfortu z moim wzrokiem. Ponieważ nie jeździłem tak długo, zauważyłem pewne fizyczne obszary, w których trochę mi brakuje, ale to tylko dlatego, że nie byłem w stanie mieć mojego zwykłego przygotowania przed sezonowego. Jest trochę do poprawy, ale pozytywnym i podstawowym wnioskiem z tego testu było potwierdzenie czucia, które mieliśmy, gdy po raz pierwszy wsiadłem na motocykl motocrossowy. Chciałem także cieszyć się dobrym czuciem prędkości. Zakończyłem intensywny dzień jazdy długimi przejazdami. Jestem bardzo zadowolony z wyników. Mamy dwa tygodnie do rozpoczęcia testów w Sepang, więc skorzystam z okazji, aby zintensyfikować moje przygotowania fizyczne i trenować na motocyklu.

Marc Marquez
Marc Marquez

Przedsezonowe testy Klasy Królewskiej są zaplanowane na 5 i 6 lutego. Jeżeli testy dojdą do skutku, to najlepsi motocykliści świata przyjadą do Malezji po raz pierwszy od dwóch lat. Rok temu testy miały odbyć się na torze Sepang, ale ostatecznie nie doszły one do skutku. Zawodnicy odbyli testy przedsezonowe na torze Losail w Katarze.

Fani Ośmiokrotnego Mistrza Świata mogą zacierać ręce. Jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem, zapowiada się fantastyczny sezon, gdzie Honda z Marquezem będzie próbowała powrócić na tron.

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *