Marc Marquez według szefa Repsol Hondy, Alberto Puiga ma zamiar kończyć w każdym Grand Prix co najmniej na podium.

Marc Marquez ma za sobą nie najlepszy początek sezonu, Hiszpan zmaga się z problemami motocykla Hondy, a także ze zdrowiem. W Indonezji Honda w ogóle nie miała tempa i podczas rozgrzewki, przed wyścigiem ośmiokrotny mistrz świata zaliczył poważny wypadek. Upadek był na tyle niepokojący, że Hiszpan wycofał się z wyścigu, podczas powrotu do Europy powróciły problemy z podwójnym widzeniem. Zawodnik Repsol Hondy w związku z tym opuścił także wyścig w Argentynie i powrócił dopiero na czwartą rundę sezonu w USA. Na torze w Austin Marquez także miał pecha, ponieważ z powodu awarii systemu startowego ośmiokrotny mistrz świata spadł na ostatnią pozycję i musiał przebijać się przez całą stawkę. Ostatecznie Hiszpan wyścig skończył na szóstym miejscu.

W Portugalii i Hiszpanii zawodnik Hondy nie miał najlepszego tempa, ale i tak skończył na nie najgorszym szóstym i czwartym miejscu. Gdyby nie upadek w Indonezji to być może Hiszpan miałby o 20 punktów więcej w klasyfikacji i znajdowałby się na piątym miejscu z dorobkiem 64 punktów. Tak jednak nie jest, a mimo wszystko ośmiokrotny mistrz świata raczej wolałby wygrywać i nie mieć problemów z motocyklem. Myśli te potwierdza szef ekipy Repsol Honda, Alberto Puig.

Marc Marquez

To nie był zły wyścig. Myślę, że Marc wykonał dobrą robotę. To nie był łatwy weekend, trochę się męczyliśmy, ale Marc osiągnął dobry rezultat dzięki ekscytującemu wyścigowi. Jest to zachęcające po tym, jak jego odczucia nie były tak dobre w Portimao. Dobrze radził sobie z sytuacją przez cały wyścig, stoczył dobrą walkę z zawodnikami wokół siebie i wyratował się, kiedy złapał uślizg przodu, dawno nie wyratował się w takim stylu. Pracujemy nad naprawieniem rzeczy na maszynie, które nadal nie działają, a proces ten trwa. Mieliśmy ważne testy w tym tygodniu, pozwolą nam one lepiej zrozumieć nowy motocykl, ponieważ oczywiście celem Marca nie jest zajęcie czwartego lub szóstego miejsca, jego celem, a także celem zespołu Repsol Honda, jest wygrywanie wyścigów i tytułów. To jedyny cel.

Alberto Puig

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *