Ducati

Po tym jak Andrea Dovizioso nie przedłużył kontraktu z Ducati w Włoskiej ekipie zwolniło się miejsce. Kto i dlaczego powinien je zająć?

Dla Ducati strata “Desmo Doviego” będzie problemem cięzkiego kalibru. Z tego co się dowiedzieliśmy były małe komplikacje na linii Paolo Ciabatii – Andrea Dovizioso i teraz wicelider klasyfikacji generalnej musi szukać nowego domu. Natomiast w Bolonii mają ból głowy kim zastąpić Doviego.

Jorge Martin

Hiszpan w Moto2 imponuje wspaniałą formą od GP Austrii, gdzie zgarnął swoje pierwsze zwycięstwo w tej kategorii, a w GP Styrii musiał ustąpić miejsca Marco Bezzecchi’emu, bo przez wyjazd poza obręb toru stracił szansę na drugie z rzędu zwycięstwo. Zawodnik pochodzący z Madrytu jest trzeci w klasyfikacji kierowców, ale do pierwszego Bastianiniego traci niespełna 8 punktów. Jednak podczas wywiadów Hiszpan powiedział, że na 95% od przyszłego roku będzie zawodnikiem MotoGP. Jeszcze przed startem sezonu był łączony z Ducati, więc to mógłby być ciekawy oraz realny ruch.

Francesco Bagnaia

Włoch z ekipy Pramaca popisał się świetnym tempem w Jerez, lecz w zdarzały mu się problemy natury technicznej. Niestety od Brna nie widzimy go na torze ze względu na kontuzję jaką doznał w wolnym treningu w Czechach. Miejmy nadzieję, że wróci na Misano. Co do jego przejścia do Ducati może to być kontrowersyjny temat, bo jeszcze nie pokazał wszyskiego co potrafi, ale nawet sam Valentino Rossi się wypowiedział na jego temat i “Doktor” widzi Pecco w fabrycznej ekipie. Czy Włoch udźwignął by presję? Trzeba by było się przekonać.

Johaan Zarco

Francuz od lat próbuje walczyć o jak najwyższe pozycje w MotoGP, ale nigdy nie był na maszynie, która pozwalałaby mu walczyć co wyścig o wygrywanie. W tym roku jest na motocyklu Ducati z zeszłego roku, a już w Brnie oraz Austrii bił się o czołowe pozycje na starcie. Gorzej było z wyścigami, bo w Czechach zdobył podium, ale w Austrii rozbił się z Franko Morbidellim. Niewiele lepiej było podczas drugiego wyścigu, Zarco wystartował z alei serwisowej i skończył na pozycji czternastej. Jeżeli pozostałby w takiej formie jakiej jest to z chęcią bym go zobaczył u boku Jack’a Millera.

Foto: materiały prasowe MotoGP; zespołów

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *