Lando Norris przedłużył kontrakt z McLarenem. Wychowanek akademii zespołu z Woking podpisał z nim wieloletnią umowę na starty w F1.

Lando Norris świetnie rozpoczął trzeci sezon startów w F1 i w McLarenie. Brytyjczyk niedawno zdobył swoje drugie podium w karierze, a dodatkowo zachwycił wszystkich swoją batalią z Lewisem Hamiltonem na Imoli. Jego nowy kontrakt z ekipą z Woking to wynagrodzenie za jego niesamowity rozwój przez ostatnie dwa sezony i świetną jazdę. Zawodnik McLarena zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jestem bardzo zadowolony z przedłużenia mojej relacji z McLarenem od 2022 roku. Czuję się tu bardzo dobrze, jak część rodziny i nie wyobrażam sobie rozpoczęcia kolejnej fazy mojej kariery gdziekolwiek indziej. McLaren był dla mnie ogromnym wsparciem od czasów, gdy jeździłem w juniorskich seriach. Naprawdę lubiłem uczyć i rozwijać się jako kierowca. Moje zaangażowanie w McLarena jest jasne: moim celem jest wygrywanie wyścigów i zostanie mistrzem świata Formuły 1. Chcę to zrobić z tym zespołem. Od momentu dołączenia tu w 2017 roku. Nasz postęp był konsekwentny i mamy wspólne ambicje na przyszłość. Chcę podziękować Zakowi i Andreasowi za wiarę, jaką okazali mi od samego początku oraz całemu zespołowi za stworzenie tak silnego środowiska, w którym mogę kontynuować karierę.

Lando Norris
Lando Norris

Jestem bardzo zadowolony z przedłużenia naszej umowy z Lando. Odegrał kluczową rolę w naszym powrocie do formy i jesteśmy dumni z rozwoju, jaki wykazał, odkąd zaczął z nami pracować w 2017 roku. Lando jest jednym z najzdolniejszych talentów w stawce. Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy go dalej rozwijać, zarówno na torze, jak i poza nim.

Zak Brown

Brytyjczyk do tej pory posiadał umowę obowiązującą do 2022 roku. Teraz jednak możemy być pewni, że Norris będzie jeździł w zespole z Danielem Ricciardo przez kilka kolejnych lat. Australijczyk bowiem posiada kontrakt trwający do zakończenia sezonu 2023. Tak więc kibice jak i zespół są na pewno bardzo zadowoleni z takiego obrotu spraw.

Nasza decyzja o potwierdzeniu długoterminowej przyszłości Lando w McLarenie była bardzo prosta. Lando zaimponował nam od swojego debiutanckiego roku swoimi osiągami, a jego ewolucja jako kierowcy była od tamtej pory wyraźnie widoczna. Jest integralną częścią naszego planu poprawy wyników i jego dotychczasowych osiągnięć. W ciągu ostatniego roku zapewnił drużynie dwa podia i pokazał, że jest potężnym zawodnikiem na torze. Podobnie jak on, mamy duże ambicje dotyczące naszej wspólnej przyszłości i cieszę się, że kontynuujemy tę podróż zarówno dla Lando, jak i dla zespołu. W Lando i Danielu upatrujemy niezwykle utalentowanych i ekscytujących kierowców. Ogłoszenie kontraktu z Lando jest silnym sygnałem zaangażowania w kolejny rozdział dla McLarena od 2022 roku.

Andreas Seidl

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *