Lando Norris przedłużył swój kontrakt z ekipą McLarena. Brytyjczyk bedzię reprezentować zespół z Woking do 2025 roku.

Jak wiemy Lando Norris przedłużył już wcześniej kontrakt z zespołem McLarena. Jednak nie podano na ile lat przedłużono współpracę. Brytyjczyk w sezonie 2021 spisywał się znakomicie. Wielokrotnie walczył z kierowcami Mercedesa i Red Bulla jak równy z równym. Ostateczny dorobek Norrisa to trzy razy najniższy stopień podium i drugie miejsce w pamiętnym Grand Prix Włoch, gdzie McLaren zdobył pierwsze zwycięstwo od 2012 roku za sprawą Daniela Ricciardo, który nie miał tak udanych wyników, jak młody Brytyjczyk przez większość sezonu. Grand Prix Rosji miało być pierwszym wygranym wyścigiem przez Norrisa po starcie z Pole Position. Niestety doświadczenie i chłodna głowa, a raczej brak tych cech podczas zmiennych warunków, które nastąpiły pod koniec wyścigu przesądziły o tym, kto wygrał wyścig i stanął na podium, a kto tego nie zrobił.

Daniel ricciardo i Lando Norris Mclaren 1-2

Końcówka sezonu była dość pechowa dla McLarena. Młody Brytyjczyk dwukrotnie złapał kapcia pod koniec wyścigu. Najpierw zdarzyło się to w Katarze, a następnie w Abu Dhabi. Ostatecznie Norris zakończył sezon na szóstym miejscu w klasyfikacji. McLaren wiedząc, jaki talent im się trafił, postanowił podpisać z nim kolejny kontrakt. Nowa umowa jasno określa, że Brytyjczyk będzie jeździł dla ekipy z Woking do 2025 roku.

Możliwość rozszerzenia naszych relacji z Lando odzwierciedla nie tylko nasze zaangażowanie, ale także naszą wiarę i zaufanie do jego talentu. To także silny znak zaufania i zaangażowania Lando w nas jako zespół i naszą podróż do rywalizacji o Mistrzostwo Świata. Lando wykazał imponujący wzrost jako kierowca Formuły 1 w ciągu ostatnich czterech lat i był kluczową częścią trajektorii rozpędu i osiągów zespołu. Wciąż jesteśmy na naszej drodze do walki na przedzie stawki, a Lando jest kluczowym elementem naszego planu, więc zatrzymanie go na miejscu, wraz z Danielem [Ricciardo] i naszym kierownictwem wyższego szczebla, daje nam stabilność i ciągłość, gdy budujemy nasz ostateczny wspólny cel Mistrzostwo Świata. 

Andreas Seidl

Lando i McLaren są idealnym duetem. Razem się rozwijają i razem idą na przód ku lepszemu.

Zespół to ludzie, a ja kocham ludzi i czuję się w McLarenie jak w domu. Dorastałem w tym zespole i jestem częścią tej podróży, w której wszyscy jesteśmy. Ostatni sezon był kolejnym wielkim krokiem, zarówno w mojej karierze, jak i wynikach zespołu, widzę i czuję całą pracę, inwestycje i zaangażowanie, aby zespół był w stanie walczyć o zwycięstwa i tytuły w przyszłości. To wszystko daje mi ogromną pewność siebie, patrząc w przyszłość, więc była to naturalna decyzja o przedłużeniu naszego związku na następne kilka lat.

Lando Norris

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *