Jorge Martin z ekipy Pramac Ducati zdobył Pole Position do pierwszego wyścigu Klasy Królewskiej w sezonie 2022.

Przebieg Q1

W pierwszej sesji kwalifikacyjnej ujrzeliśmy sensacyjnie obrońcę tytułu mistrzowskiego, Fabio Quartararo. Poza zawodnikiem Yamahy także dość zaskakująco znalazł się w Q1 Johann Zarco z ekipy Pramac Ducati. Zawodnicy nie zwlekali i od razu pojawili się na torze. Tabelę z czasami otworzył Remy Gardner z wynikiem 1:54.877, jednak szybko ten czas został pobity przez większość zawodników. Po pierwszej turze okrążeń kwalifikacyjnych na premiowanych awansem do Q2 miejscach znaleźli się Fabio Quartararo i Brad Binder. Zawodnicy zjechali do swoich garaży i wyjechali na ostatnią próbę na 4 minuty przed końcem.

Przeskok z kategorii Moto3 do MotoGP nie służy Darrynowi Binderowi. Brat Brada Bindera zaliczył wywrotkę w zakręcie numer dwa. Z tego powodu czas Johanna Zarco mimo poprawy i awansu na pierwsze miejsce, został anulowany z powodu zignorowania żółtej flagi. Brad Binder poprawił czas Fabio Quartararo i awansował na pierwsze miejsce. Nikt już nie zagroził obrońcy tytułu, który spokojnie dostał się do Q2.

Jorge Martin

Przebieg Q2

Nowy sezon i ten sam obrazek. Marc Marquez wyjechał sobie tak bez powodu za Joanem Mirem. Zawodnik Repsol Hondy wykorzystał okazję z podholowania się między innymi na prostych i rozpoczął kwalifikacje od mocnego 1:53.566. Jednak kilka minut później czas ośmiokrotnego mistrza świata został poprawiony przez Jacka Millera, Pola Espargaro i Jorge Martina. Większość zawodników zjechała do garażu i wyjechała na 4 minuty przed końcem. Inaczej postąpił Marc Marquez. Hiszpan wyjechał razem z Pecco Bagnaią, który jeszcze nie wykręcił żadnego dobrego czasu. Zawodnik Repsol Hondy wykorzystał ponawiającą się okazję i wskoczył na prowizoryczne Pole Position z czasem 1:53.283. Wynik ten kilka minut później pobił jedyny w swoim rodzaju Jorge Martin. Zawodnik Pramaca przebił czas zawodnika Repsol Hondy o ponad dwie dziesiąte. Bliski zdobycia Pole Postion był Enea Bastianini z ekipy Gresini Racing. Ostatecznie Włoch musiał się zadowolić drugim miejscem.

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *