Fabio Quartararo z Monster Energy Yamahy zwyciężył w szalonych kwalifikacjach do Grand Prix Indonezji na torze Mandalika.

W Pierwszej sesji kwalifikacyjnej ujrzeliśmy aż czterech zawodników z czołówki, tym razem nie było tu Fabio Quartararo. Byli to Marc Marquez, Pole Espargaro, Francesco Bagnania i Joan Mir. Pierwszych dwóch zawodników bardzo dobrze się spisywało w pierwszym i trzecim treningu, jednak podczas drugiej sesji treningowej pojawiły się problemy. Marquez zaliczył potężną wywrotkę, natomiast Pol miał problemy z hamulcami Natomiast problemy Pecco pokazują, że Ducati ma jakieś problemy i musi je szybko rozwiązać. Tak też się stało Włoch pojechał najszybciej w Q1, jednak nie było tak łatwo się dostać do drugiej sesji. Marco Bezzecchi i Fabio Di Giannantonio nie odpuszczali. Ostatecznie jednak Bagnaia zrobił czas 1:31.219 i skończył na pierwszym miejscu ta sesje. Zapowiadało się na to, że drugie miejsce premiowane awansem zajmie Marco Bezzecchi, albo cisnący do granic możliwości Marc Marquez. Niestety ani jeden ani drugi się nie dostał. Podopieczny Valentino Rossiego zaliczył wywrotkę i uszkodził swoją maszynę. Natomiast Marquez i jego Honda krótko mówiąc odwrócili swoją formę z Kataru. Hiszpan cisnął do granic możliwości, ale taka jazda może się skończyć tylko w jeden sposób, wywrotką. Ośmiokrotny Mistrz Świata wywrócił się dwukrotnie i zakończył kwalifikacje na piątym miejscu. Fabio Di Giannantonio natomiast podholował się za jednym z zawodników i wskoczył na drugie miejsce.

Fabio Quartararo

Przebieg Q2

Pecco Bagnaia nakręcony rozpoczął drugą sesję kwalifikacyjną. Przez kilka minut Włoch znajdował się na prowizorycznym Pole Position. Jednak Fabio Quartararo wjechał, jak do siebie i znalazł się na pierwszym miejscu z czasem 1:31.227. Francuz kilka minut później poprawił się jeszcze dokładając półtorej dziesiątej i przypieczętował Pole Position. Drugi zakończył Jorge Martin. Hiszpan udowodnił po raz kolejny, że potrafi się skupić i pojechać wyśmienite kółko w kwalifikacjach. Trzeci natomiast rzutem na taśmę skończył Johann Zarco z czasem 1:31.378. Tym samym obaj zawodnicy Pramac Ducati znaleźli się w pierwszej linii. Beznadziejnie natomiast zakończyli kwalifikacje zawodnicy fabrycznego Ducati. Bagnaia skończył szósty, a Miller dziewiąty.

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *